Dívka

Výběr milionu na vymyšlené sirotky: Osm let za podvod

Vybrat milion korun na sirotky, již neexistují, chce skutečně silný žaludek. Osmačtyřicetiletá žena, kterou obvinili pražští kriminalisté, ho zřejmě měla. Aktuálně jí hrozí 8 let za mřížemi za podvod. Zrovna dvakrát si tedy nepomohla. Jak vlastně všechno probíhalo a jak je možné, že to ženě delší dobu procházelo? Na to se podíváme podrobněji v následujících řádcích.

Smyšlená historka, již uvěřili

Osmačtyřicetiletá žena si s podvodem dala vcelku solidní práci. Na sociálních sítích si vymyslela historku pojednávající o třech sirotcích, jimž zemřeli rodiče při tragické dopravní nehodě. Nic takového se nikdy nestalo. Přesto lidé na daný zřízený účet dokázali poslat 1,3 milionu korun, což určitě není zanedbatelná suma. Nyní může jít žena až na 8 let do vězení. číslo účtu u příspěvku pochopitelně bylo, takže lidská solidarita začala poměrně solidně působit.

Další média článek převzala

Ukázala se nejenom síla sociálních sítí, ale i ostatních médií, jež článek ráda převzala. Zmiňovaná suma byla na účet zaslána za pouhé dva dny. Policie se začala případem zabývat ihned, co obdržela první dotaz, který se sbírky týkal. Nakonec vyšlo najevo, že se jednalo o nepravdu, ač tři sirotci u rakve matky působili více než přesvědčivě.

Došlo ke zřízení telefonní linky

Na nově zřízenou telefonní linku, již zajistilo oddělení prevence pražské policie, se přihlásily stovky poškozených. I díky tomu by mělo dojít k velmi rychlému vrácení finančních prostředků na jejich účty.

Zdroj náhledového ilustračního obrázku: Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *