Vše, co potřebujete vědět o platebním systému PayPal

PayPal oslavil v letošním roce své jedenácté narozeniny. Pomalu se tedy blíží k pubertálnímu věku. Platební systém z programátorského pera Elona Muska, jednoho nejbohatších a neuznávanějších podnikatelů světa, je v mnoha ohledech unikátní. Podle odborníků se dokonce jedná o jeden z nejbezpečnějších způsobů placení vůbec, proto je s podivem, že většina Čechů se k němu stále staví zády. Přitom na tuzemském trhu působí již od roku 2005 a k tomu je poměrně nově dostupný i v češtině. Jeho založení a provoz uživatele navíc vůbec nic nestojí. V tomto článku vám vysvětlíme, jak s PayPalem pracovat.

Založení PayPal účtu je velice jednoduché

Platební systém PayPal využívá přes 200 milionů lidí po celém světě. K založení účtu potřebujete jen dvě věci – platební kartu a e-mailovou adresu. V prvé řadě musíte rozhodnout, jestli chcete využívat benefity osobního či firemního účtu. Firemní účet přináší rozhraní určené k vytváření faktur a přijímání plateb spojených s vaším podnikáním. V případě osobního účtu zas zajistí, aby obchodníkům nebyly přístupné vaše soukromé, finanční informace při běžným internetových platbách.

Po připojení platební karty se nelekejte, když systém provede jednu zkušební transakci. Stáhne si pouze drobný obnos a pokud je vše v pořádku, následně vám jej na bankovní účet opět bezpečně vrátí.

Platby pomocí PayPalu se dělí do dvou skupin

PayPal může fungovat v zásadě jen dvěma způsoby. Buď si jej propojíte s vaší platební kartou a systém pak při každé platbě sám odebere požadované množství peněz z bankovního účtu, nebo si na PayPal konto převedete určitý finanční obnos, jenž následně slouží jako taková forma kreditu. Pokud vám můžeme poradit, doporučujeme zvolit první možnost, která je mnohem pohodlnější.

Jsou mezi námi i lidé, kteří disponují více než jednou platební kartou. S účtem PayPal je můžete propojit všechny a následně mezi nimi vybírat. To se hodí zejména tehdy, když na jedné konkrétní kartě máte možnost využít bonusy v podobě slevových programů a na druhé nikoli.

Dvoufázové zabezpečení PayPalu a možnost poslat peníze druhým osobám

Bezpečnost platebního systému PayPal spočívá ve dvoufázovém ověřování. Každé nové přihlášení je potřeba potvrdit speciálním kódem, který vám přijde formou SMS. Dále je také možné využít bezpečnostní otázku typu „vaše oblíbené jídlo“, tomu se však raději vyhněte. Přes PayPal nemusíte pouze platit, lze také posílat peníze přátelům a rodině. Maximální částka uvolněná pro přeposlání je stanovena na 1 000 Euro.

Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.

1 komentář

  1. Jaroslv Nemšovský Odpovědět

    Já jsem duchodce v2 stupně beru 2518 kč,duchod beru 7133 ze S Lovenska ani korunu já nevím kolik mě zbide na jídlo včíl na nájem zaplatim 4700 minus jeřte mínus elektrinu 959 kč chibí mě 2 roki do starobního duchodu ja bych mam prčku a peru už 3roki hadri mám 6-9 let moc teho nemám.clkem to delá 3841 to mám najídlo ale na oblečení ani korunu ataké žádná dovolená.

One Ping

  1. Pingback: Evoluce online platebních metod | Epeníze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *