Voda na Okamurův mlýn: Koncesionářské poplatky budou zřejmě hradit i majitelé mobilů, tabletů a počítačů

Tomio Okamura

Koncesionářské poplatky za televizi a rozhlas se řadí mezi již jakési standardní výdaje mnohých domácností. Není se čemu až tak divit, vždyť Česká televize i Český rozhlas jsou instituce, jež nezískávají prostředky pouze z reklamy, jako je tomu u komerčních médií. Mnozí lidé hovoří o tom, že kvalita pořadů České televize by měla být lepší, když už se koncesionářské poplatky hradí. Názory se různí, nicméně cesta koncesionářských poplatků je správná. Tedy v případě, že Českou televizi sledujete a Český rozhlas posloucháte. Nyní se rozvířila debata o jejich úpravě.

Platit by měli i majitelé mobilů, tabletů a počítačů

Sledujete Českou televizi na nějakém jiném zařízení než v televizi? Pak byste měli platit koncesionářské poplatky také. Zdá se vám to nelogické? Není! Vždyť se díváte na veřejnoprávní médium, jen na jiném zařízení. Logicky byste tak měli finanční prostředky vynaložit. Záleží jen na tom, zdali veřejnoprávní média člověk sleduje.

Jak zjistí, že Českou televizi sledujete?

To by mě nepochybně zajímalo. Jestliže mám třeba v mobilu televizi od některého z operátorů, samozřejmě je její součástí také řada programů ČT. Jak někdo zjistí, že tyto pořady skutečně sleduji a nemám Českou televizi jen jako součást svého zaplaceného balíčku? Poplatky by měli hradit skutečně jen lidé, již pořady České televize sledují.

TelevizeFoto: Pixabay

Že si na sociálních sítích stěžuje zrovna Okamura

Divit se tomu bohužel nelze. Když se lidé rozdělují, často se vytahují právě takovéto malichernosti.Tomio Okamura na sebe nepochybně upozorní. Lidé budou primárně nadávat a brojit proti České televizi. K čemu to tak asi povede? Je úplně jedno, zdali Českou televizi sledujete, nebo nikoli. Koncesionářské poplatky by měli platit jen ti, již mají televizi puštěnou a je jedno, na čem ji sledují. Ti zaplatit 135 korun za televizi a 45 korun za rozhlas měsíčně zvládnou.

Zdroje info: Autor, https://www.mesec.cz/clanky/koncesionarske-poplatky/, https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-mobil-za-televizi-na-mobilu-se-bude-platit-40431913, Twitter

Tomio Okamura: Náhledové foto David Sedlecký: https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Tomio_Okamura_(20._Podzimn%C3%AD_knižn%C3%AD_veletrh).JPG

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.