Většina Ukrajinských firem počítá s válkou do konce roku

zákop

Válka na Ukrajině trvá již od konce února a její konec je zdánlivě v nedohlednu. Bez ohledu na zoufalou situaci ale lidé z Ukrajiny věří v lepší zítřky. A věří tomu i ukrajinské firmy, které by opět rády obnovily své podnikání. Kdy podle nich válka skončí?

Kdy vidí Ukrajinci šanci na konec války?

Náčelník ukrajinské Hlavní správy rozvědky Kyrylo Budanov předpovídá, že aktivní boje utichnou do konce tohoto roku. Již dříve se o možnosti ukončení války během tohoto roku zmiňoval a věří tomu i nyní. Také ministr obrany Oleksij Reznikov prezentuje odhady, které naznačují, že válka by mohla do konce roku skutečně skončit. A souhlasí s tím i zástupci ukrajinských firem.

Většina ukrajinských firem konec války totiž odhaduje na konec zimy. Ztichlé ulice a města po boji mohou budou moci podle nich znovu začít žít ve chvíli, kdy se znovu roztočí kola ekonomiky, které je pomalu ale jistě opět postaví na vlastní nohy.

válka

Foto: Pixabay

Ukrajinská ekonomika bude potřebovat pomoc

Více než polovina firem doufá, že se vize naplní a válka na přelomu současného a příštího roku skončí. Určité procento firem je podle průzkumu naopak nedůvěřivé, a někteří lídři byznysu s válkou počítají i na několik let dopředu.

Ať tak či onak, ukrajinská ekonomika bude potřebovat pomoc, která je ale současně šancí pro mnohé české firmy. Premiér Petr Fiala se chce zasadit o realizaci myšlenky okamžitého startu obnovy ukrajinské ekonomiky. Premiér proto oficiálně požádá české firmy, aby se i ony podílely na pomoci ukrajinské ekonomice s tím, že tak mohou získat do budoucna na Ukrajině strategicky výhodnou pozici.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/valka-skonci-v-zime-mysli-si-polovina-ukrajinskych-firem-40402511

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/valka-na-ukrajine-online-ukrajina-rusko-kdy-skonci-valka_2206050723_ako

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.