Myslí to Andrej skutečně vážně? Odsouzení jako motivace k politickému comebacku

Babiš

Už 12. září se bude konat soud týkající se známé kauzy Čapí hnízdo. Bývalý premiér se na něj pochopitelně už usilovně chystá. Svědčí o tom jeho relaxační, nikoli předvolební, jízdy karavanem a mnohé jiné aktivity. Navíc tento pán prohlásil, že případná prohra u soudu by ho motivovala k další politické činnosti. Přinejmenším zajímavé paradoxní tvrzení. Máme to tedy chápat tak, že každý, kdo je vinen, by měl být v lidmi volených funkcích? Pozoruhodné.

Vinu si nedokáže představit

Podle bývalého premiéra bylo vše okolo dotací pochopitelně čisté a stejně tak on nemůže být vinen. Vinu si zkrátka a jednoduše nepřipouští. Přesto v pořadu 360° CNN Prima News připustil onu myšlenku zmiňovanou v úvodu tohoto článku. Bral by to jako nespravedlnost a bojoval by proti lži a nenávisti. Takže vlastně i ostatní procesy by v tom případě byly nespravedlivé a tuzemské justici by se nedalo věřit? Možná nejsou mé myšlenkové pochody logické.   

Předběžné projednání obžaloby zamítnuto

Soudce Jan Šott návrhům vyzývajícím k tomuto aktu jednoduše nevyhověl. Kauza dotací na stavbu areálu Čapí hnízdo se tak začne projednávat až onoho 12. září. Týkat se obžaloba bude jak bývalého premiéra Andreje Babiše, tak i jeho tehdejší poradkyně Jany Nagyové.

Prezidentská kandidatura zatím tabu, ale manželka by byla skvělá první dáma

Samozřejmě, Andrej Babiš se k tomuto tématu nechtěl vyjadřovat. Hovořil jen o tom, že už slyšel od spousty lidí, jak by se měl vrátit jako premiér. Jinak se také zmínil o své ženě, jež už se zná s mnohými vrcholnými politiky a jejich rodinami. Působila by určitě reprezentativně. Ostatně to se ani někdejšímu premiérovi nikdy vytknout nedalo. Jen ty prokleté neuzavřené kauzy typu Bečvy a Čapího hnízda. Tak doufejme, že nestranný soud rozhodne nestranně, ale hlavně spravedlivě.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-soud-odsouzeni-by-ho-namotivovalo-do-politiky.A220712_215832_domaci_indr

https://www.e15.cz/andrej-babis-kandidat-prezident

https://www.forum24.cz/babis-celou-dobu-lze-potvrzuje-obzaloba-podvod-kolem-capiho-hnizda-mel-sam-ridit/

Náhledové foto: Andrej Babiš / Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.