Velká vlna solidarity s nemocným Martinem. Schillerová si podle Rakušana dělá kampaň

Alena Schillerová

Je až neskutečné, jak se lidé v těžkých chvílích dokážou semknout a myslet na druhé. Důkazem je sbírka pro malého Martina, který trpí vzácným genetickým onemocněním. Poměrně rychle se vybralo přes 121 milionů korun. Na léčbu bude zapotřebí zhruba 100 milionů. Díky finančním prostředkům bude moct chlapec se syndromem AADC absolvovat genovou terapii, která je velmi drahá. Skvělá věc se podařila, nicméně bohužel se na ni nalepily některé nepříjemné věci ze strany politiků. I v takových chvílích se nejspíše dá dělat kampaň. Nechutné, odsouzení hodné.

Schillerová dle Rakušana dělá kampaň

Vít Rakušan toto prohlásil na sociální síti X. Rozepsal se o tom, jak celý národ pomáhá, ale Alena Schillerová dělá kampaň. Podle něj zřejmě zapomněla na to, že se podobné sbírky vyhlašovaly i za minulé vlády, kdy byla ministryní financí. Jinak také připomíná, že jakýkoli i sebelepší systém péče nedokáže pokrýt léčbu supervzácných diagnóz. Prostě na toto bohužel není a nemůže být stavěný.  

Přihřála si volební polívčičku?

Nejspíše ano. Pochopitelně poukazovala na to, že vláda nyní nechápe, jaká by měla být role státu. Podobně jako samotný Rakušan prý hovořili zástupci veřejného zdravotního pojištění na jaře 2020, když probíhala sbírka na tehdy nehrazenou a podobně nákladnou léčbu vzácného onemocnění přípravkem Zolgensma. Reakce tehdejší vlády byla údajně jiná a nyní už uhradila léčbu více než 30 dětem. Jinak Schillerová také tvrdí, že jestliže efektivní léčba existuje, je povinností zdravotnictví hledat řešení, nikoliv výmluvy!

Uživatelé obviňují poslankyni z hyenismu

Je to tak. Podle některých dopadla až na úplné dno. Dokonce se zmiňují o politickém odpadu. Pravda je taková, že vyjadřovat své politické názory u takovéto věci zrovna dvakrát etické není. Zapomenout nelze ani na zvládnutí covidu, které je také mnohými uživateli vzpomínáno. Tak jako tak by se politika do neštěstí míchat rozhodně neměla, ač to tak exministryně možná nemyslela. Do hlavy jí nikdo nevidí.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-lide-vybrali-pres-103-milionu-na-lecbu-pro-dvouleteho-martinka-40444803

Alena Schillerová: Náhledové foto Alena Schillerová/ Twitter 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.