Večerní doručení balíků? S Poštou nově ano

Česká Pošta

Asi není člověka, který by se občas nepozastavil nad tím, že Pošta doručuje balíky zásadně v době, kdy je naprostá většina lidí v zaměstnání, a nikoliv doma čekajíc na poštovního doručovatele. To si uvědomila i sama Pošta a v Praze nyní testuje změnu pracovní doby svých zaměstnanců tak, aby zásilky doručovala i v pozdějších hodinách.

Balíky do osmi večer

Pošťáky podle všeho v brzké době čeká změna pracovní doby. Ta by se měla prodloužit až na dvanáct hodin a doručování balíků bude tedy možné i v pozdějších večerních hodinách. Konkrétně by mělo jít o dvacátou hodinu. K těmto změnám by chtěla Pošta přistoupit postupně ve více regionech, nyní je testuje v 58 pražských okrscích.

Cíl změn je jasný: dosažení menšího počtu nezastižených adresátů, kteří během dopoledních hodin bývají ve většině případů mimo domov. I když pošta loni přepravila více než 56 milionů balíků, jejím cílem je dodání balíků zrychlit, zefektivnit a celkově vylepšit.

Pošta

Foto: Pixabay

Motivace pro doručovatele

Díky nově upravenému časovému režimu tak bude větší šance si balík převzít pohodlně doma, v mnohem rozumnějším časovém rámci. Doposud je průměrný počet balíčků, které Pošta v jednom okrsku doručí, pouhých 100 kusů. Pošta by však svůj výkon ráda zdvojnásobila a díky změnám se dostala na 200 kusů v jednom okrsku.

Prostředkem, jak toho dosáhnout, bude také nový systém motivací pro zaměstnance Pošty. Ti mohou v případě úspěšných dodání balíků počítat s odměnami a lepším osobním ohodnocením.

Pokud se Poště podaří změny úspěšně implementovat, bude to rozhodně krok správným směrem a Pošta tak zvýší svoji konkurenceschopnost i ve vztahu k zásilkovým službám.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/ceska-posta-baliky-doruceni-delsi-pracovni-doba.A220606_124030_praha-zpravy_baky

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/ceska-posta-v-praze-testuje-delsi-pracovni-dobu-pro-dorucovatele-baliku-40399233

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.