Ve vesmíru jako v bavlnce, Hilton se podílí na návrhu nové vesmírné stanice

Vesmírná stanice Starlab nabídne posádkám astronautů veškeré pohodlí, a to na dobu několika týdnů. Budou se tam cítit doslova jako na hotelu. Týmem, který její interiér navrhne, bude totiž onen známý hotelový řetězec Hilton, který se stal určitým etalonem hoteliérských služeb. Špičkovou úroveň jeho služeb se tak nyní dostane i k jiným lidem, než jsou běžní hoteloví hosté dole na Zemi. Stane se tak Hilton průkopníkem v perspektivním oboru vesmírných hotelů?

Soukromá stanice Starlab

V režii firem Voyager Space Holding a Lockheed Martin vzniká projekt soukromé vesmírné stanice Starlab. Ta je vyráběná na zakázku NASA, ale její součástí bude i modul určený pro dlouhodobý pobyt lidí ve vesmíru, který bude částečně nabízen i ke komerčním účelům – třeba turistickým cestám.

Pro návrh tohoto modulu se zmíněné firmy spojily s hotelovým gigantem Hilton. Důvodem pro oslovení Hiltonu byla nejen pověst, kterou Hilton v oblasti hoteliérství má, ale i fakt, že jde o firmu stojící zcela mimo kosmický průmysl a může tak přinést nový, svěží pohled na věc.

Země

Foto: Pixabay

Kdy bude stanice postavena?

Výroba prvního modulu by měla začít již v průběhu příštího roku. Otevření vesmírné stanice Starlab je tak otázkou několika příštích let. I zmíněná spolupráce je však dokladem toho, že vesmírná turistika má budoucnost a nabírá na obrátkách.

Starlab rozhodně není jediným projektem, který má co do činění s vesmírným turismem. Za zmínku stojí např. projekt společnosti Orbital Assembly Corporation. Otevírá se zde skutečně nové odvětví cestovního ruchu?

Zdroje informací: https://vtm.zive.cz/clanky/ve-vesmiru-jako-v-hotelu-zazemi-a-apartma-pro-astronauty-na-vesmirne-stanici-starlab-navrhne-hilton/sc-870-a-218493/default.aspx

https://www.breakingtravelnews.com/news/article/hilton-and-voyager-space-to-design-crew-lodging-and-hospitality-suites-aboa/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.