V září se otevře druhá prodejna Primark v Česku

móda

Je pravděpodobné, že v Brně se letos otevře druhý obchod světového giganta levné módy – Primark. Ten je velmi oblíbený hlavně u mladé generace, okruh jeho zákazníků je ale mnohem širší. Primark je známý především pro svůj obrovský výběr a nepřeberné množství všech možných outfitů. Ty by měly být v Brně k mání již tento rok v září.

Primark v Brně

Otevřen bude Primark tedy v Brně, konkrétně v obchodním centru Olympia. Podzimní i zimní kolekce ovšem čeká zvýšení cen v důsledku stále rostoucí inflace. Primark i přesto ale očekává, že brněnský obchod bude mít podobný úspěch jako má Primark v Praze.

Obchod je v tuto chvíli zatím v polovině procesu náboru nových zaměstnanců, doufá však v brzké slavnostní otevření, které snad nebude pokaženo žádnou podzimní pandemickou vlnou.

Ramínka

Foto: Pixabay

Primark nejen pro mladé

Primark v Brně stejně tak jako v Praze nenabídne jen módu, ale také produkty z oblasti kosmetiky a domácích potřeb. Úspěšnost prodeje dokazuje, že je v ČR prodej oproti jiným zemím zatím na vysoké úrovni. Zájem lidí je obrovský s tím, že spíše, než po večerních robách sahají lidé v Primarku raději po běžných volnočasových oděvech.

Češi rádi sahají po módě, kterou si díky levnému sortimentu z Primarku mohou dovolit. To navíc baví i generaci starších, kteří si zde také přijdou na své. Primark je poměrně dobře zavedený obchod, který sklízí úspěchy v mnoha zemích světa.

Současně se ale na Primark snáší i kritika. Ta je spojená s tím, že jde o typického představitele tzv. rychlé módy (fast fashion), která je považována za neekologickou a společensky nezodpovědnou. Českým spotřebitelům to však zatím zdá se nevadí.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/rozhovory/brnensky-primark-se-patrne-otevre-v-zari-rika-sef-odevniho-gigantu-podwojski-1391981

https://cnn.iprima.cz/prvni-obchod-retezce-primark-si-cesi-oblibili-dalsi-se-chysta-v-brne-kdy-se-otevre-111134

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.