V USA bude internet pro chudé zdarma

internet

Přístup k internetu je dnes již ve vyspělém světě považován prakticky za samozřejmost. Přesto je ale i v západních zemích – a Spojené státy nejsou výjimkou – velké množství lidí, kteří si kvalitní internetové připojeníinternetové připojení nemohou dovolit. Nejde zdaleka jen o jakýsi nadstandard, lidé bez přístupu k internetu mají ztížený přístup ke vzdělání (viz děti v době distanční výuce), nebo mají ztíženou pozici na pracovním trhu. I proto prosazuje Bidenova administrativa podporu chudých domácností při získávání přístupu k internetu.

Podpora přístupu k internetu

Poskytování levnějšího internetového připojení se bude několika týkat hned několika milionů chudých domácností v USA. Dvacet společností internetového spojení totiž podpoří administrativu a nabídne podmínky umožňující přístup k internetu za velmi příznivých podmínek, někdy dokonce zdarma.

Vláda amerického prezidenta Joea Bidena tento týden oznámila, že bezplatné a výhodné služby budou zpřístupněny pro několika desítkám milionů domácností s nízkými příjmy. Základem je infrastrukturní balíček, který byl schválen již minulý rok a vyčleňoval částku celého jednoho bilionu dolarů (24 bilionů korun) na nové projekty, včetně těch určených na výhodné zafinancování programu cenově dostupného internetu. Tento program nyní pomáhá domácnostem s poplatky za internet.

student

Foto: Pixabay

Co Američané dostanou

S dotacemi za internet by si domácnosti měly přilepšit o zhruba 30 dolarů (asi 700 Kč) měsíčně. Právě za tuto cenu budou navíc poskytovatelé nabízet vysokorychlostní připojení. Pokud si tedy lidé s nárokem na tuto dotaci vyberou některého z poskytovatelů zapojených do programu, budou mít internet zdarma.

Biden navíc podpořil zavádění vysokorychlostního připojení v odlehlých venkovských oblastech. Právě tam měli děti v době dálkové výuky největší problémy s připojením. Americká administrativa tak dává jasně najevo, že přístup ke kvalitnímu připojení považuje v dnešní době za nezbytnou součást fungování člověka ve společnosti.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/internet-zadarmo-bude-pro-desitky-milionu-domacnosti-zavelel-biden-40396717

https://news.yahoo.com/biden-announces-free-internet-millions-203911108.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuYmluZy5jb20v&guce_referrer_sig=AQAAAJrN7WUMwKcgmQdIktcAyLMCUmoYi4j6KZDmBYwgfyPMd7L2vGXG-xKaFZ7wQXBrKpQxarhQLlUB6EFqgvyBN6wq-nTGKKrB_15t2qaIizaZSfQVv27pn5yvwFEqIeRftDTCm6eEgoFxkANjTV3RfZ1p4EljCdDrfwXBGCbYOFBg

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.