V Brně začala stavba areny pro 13 tisíc lidí

brno

Na brněnském výstavišti byla za účasti primátorky i Petra Fialy odstartována jedna z největších investičních akcí pro naše druhé největší město za posledních mnoho let. Jaké názory na stavbu druhé největší multifunkční haly v České republice panují?

Nová hala pro Brno

Jihomoravská metropole získá víceúčelovou halu pro 13 000 diváků, kde bude své zápasy hrát hokejový klub Kometa Brno, a kromě toho se v ní budou pořádat i jiné sportovní i kulturní akce. Vzhledem k tomu, že nová hala bude součástí brněnského výstaviště, bude samozřejmě využívána i v rámci veletrhů. Hotová by měla být nová aréna asi za tři roky. Do té doby bude na její stavbu vyčerpáno 4,5 miliardy korun.

brno

Foto: Pixabay

Stavba čelí kritice

Ze strany brněnské opozice zní na adresu tohoto projektu velká kritika. Magistrátní koalice ODS, ANO, TOP 09, KDU, STAN a ČSSD podle ní podpořila projekt, který Brno nevyužije, a především kvůli němu bude nutné odložit řadu dalších investic, které město potřebuje, a to i o několik let. Kapacita 13 000 diváků je pro brněnský hokejový klub příliš vysoká a ani většina dalších akcí nebude schopná halu naplnit. Opozice vedená Stranou zelených také předpovídá, že hala bude pravidelně ve ztrátě a město jí tak bude muset dotovat.

Argumenty pro stavbu

Podle premiéra dokáže nová hala rozšířit možnosti výstaviště a přilákat do Brna řadu akcí za kterými dorazí i noví návštěvníci. V Brně v současné době funguje hala Rondo pro necelých 8000 diváků, která byla otevřená v roce 1982. V současnosti neposkytuje hokejovým fanouškům dostatečný komfort, a i tuto halu by měla čekat rekonstrukce. Spolu se stavbou nové arény je budován i městský okruh, rozšiřována je tramvajová síť a Brno bude mít také lanovku vedoucí od výstaviště do městské části Bohunice.

Zdroje informací: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-megalomansky-projekt-expert-upozornuje-na-rizika-brnenske-areny-237011

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/nova-hala-arena-brno-multifunkcni-zacatek-stavby-cena-termin-dokonceni-naklady.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.