Ustavující schůze bude 8. listopadu: Hrad spí a Vondráček musel pro informace k Mynářovi

Babiš a Zeman

Volby už jsou v podstatě skoro týden minulostí a stále nebylo jasné, kdy se bude konat ustavující schůze Poslanecké sněmovny. Až nyní se dostaly na povrch informace, že to zjistil sám dosluhující předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Jaký to lidumil, kterému jde bezesporu o dobro naší země. Schůzi by tak jako tak musel svolat sám, nicméně myslí si, že svolání Zemanem je ústavně komfortnější. Hrad prostě jen tak mlčel a čekal, až se ho někdo zeptá. Tristní stejně jako informování o stavu pana prezidenta.

Nejčerstvější informace Vondráček odmítl komentovat

Samozřejmě byl dotázán na to, zdali je optimističtější z hlediska získání nových informací o prezidentově zdraví. Odmítl to komentovat. Opět toho tedy víme minimum. Pochopitelně byl také dotázán ne ceremonii týkající se státních vyznamenání, jež přichází na řadu tradičně 28. října. Odpovědi v duchu, že by se musela případně akce zrušit, byla tak trochu očekávána. Odpovědět si ale mohl každý z nás. Vše je každopádně nachystané. V loňské roce se akce kvůli koronaviru nekonala.

Vratislav MynářHradní kancléř Vratislav Mynář: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

Schůzka s novým premiérem

Setkání s jednotlivými aktéry proběhne až tehdy, když Zemana přestěhují z JIP na normální pokoj. Samotný Petr Fiala už o ni kancléře Mynáře požádal. Babniš tvrdil, že mu to prezident slíbil, nicméně nyní se vyjádřil, že by úkol nepřijal. Samozřejmě vyvstaly spekulace týkající se následující volby prezidenta. Na tuto pozici si zřejmě brousí zuby právě Andrej Babiš.   

Spekulace o léčbě prezidenta

Nyní se v kuloárech hovoří o tom, že je prezident Zeman napojen na specifický přístroj, který mu čistí krev. Napojen by měl být na mimotělní oběh. Samotnou proceduru je nutné opakovat ideálně každý den. Trvá okolo 5 hodin. Otázkou zůstává, kdy bude prezident schopen zastávat svou funkci. To neví nikdo a můžete se pouze spekulovat. Hrad se s informace nepřetrne, což je smutné i vůči panu prezidentovi. A Jiří Ovčáček? Ten s modlí za prezidentovo zdraví.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-vondracek-mynar-snemovna-svolani-ustavujici-schuze.A211014_102122_domaci_remy
https://www.denik.cz/z_domova/zemanuv-mluvci-se-modlil-na-svate-hore-20211013.html

Miloš Zeman a Andrej Babiš: Archivní náhledové foto Úřad vlády ČR

 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.