Ušetřete na dovolené, ale neomezujte se

Většina z nás se celý rok těší na to, jak si v létě vyrazí na dovolenou. Ať už jedete z rodinou nebo s přáteli, určitě nepotřebujete utratit na dovolené tolik, z čeho byste vyžili po celý měsíc. V tomto článku se proto zaměříme na tipy, jak na dovolené ušetřit, ale přitom si příliš neutahovat opasky. Prostě jen nebudete zbytečně utrácet.

Zkuste cestovat s německou cestovkou

Někteří z vás již jistě s německou cestovní kanceláří cestovalo. Jejich ceny jsou mnohem nižší, než u klasických českých cestovních kanceláří, a to zejména při cestování do exotických zemí. Ptáte se, zda se vám vyplatí letět z německého letiště (kam je nutno se v drtivém případě dopravit)? Za dovolenou můžete ušetřit až 50 %, tak si to spočítejte. Jediný problém je, že budete podepisovat smlouvu v němčině. Pokud si ji ale necháte poslat online od zavedené cestovní kanceláře, budete mít dostatek času na její překlad.

Letenky pořizujte co nejdříve

Pokud jste se rozhodli dopravit se na dovolenou letecky, je vhodné letenky shánět co nejdříve. Jejich cena se totiž zvyšuje, čím dříve je termín odletu. Navíc německá i rakouská letiště nabízí letenky za zvýhodněné ceny, takže se vyplatí sledovat jejich aktuální nabídku.

Najíst se můžete i u stánku

Místo toho, abyste utratili celý majlant za večeři v restauraci, můžete zkusit jídlo u stánků. Vyberte si takové stánky, které dobře vypadají a nesmrdí to u nich přepáleným olejem. Některé průvodce takové zmiňují takové stánky, kde se najíte lépe a mnohem levněji než v restauraci.

Last minute

Tento způsob nákupu dovolené je vhodný pro ty, kteří jsou ochotní čekat až do poslední chvíle a přitom se nefixují příliš na to, kam poletí a v jakém přesném termínu. Ušetřit tak můžete spoustu peněz, i když trochu riskujete. Risk se ale ve většině případů vyplatí, protože cestovní kanceláře nabízí velké množství last minute zájezdů a dovolených.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *