Učitelé budou o nařízených prázdninách zřejmě ve škole

Platy učitelů

Druhá vlna koronaviru stále sílí. Včera byla vyhlášena nová pravidla, podle nichž bychom se měli chovat. Mimo jiné byly takřka zakázány sporty, chodit se nebude do divadla a do kina. Šílené, smutné, ale zřejmě nezbytné. Stejně tak se řešila opatření ve školství. Na vysokých a středních školách se bude učit distančně. Učitelé na základních školách to budou mít poněkud jinak. Na prvním stupni se stále učí klasicky a na druhém střídavě tak, že do školy chodí polovina tříd. Rozvrh se tedy řádně změnil. Prořídl i učitelům, kteří by měli částečně učit distančně. Přesto ve škole zřejmě budou muset být.

Učitelé na druhém stupni budou

I když daný den konkrétní pedagog nebude učit, stejně bude muset být ve škole. Na jednu stranu je to jeho práce, i když nepřímá, na stranu druhou by se měl chránit. Podivné, ale reálné. Takový učitel třeba půjde daný den jen na dozor. Proč? Aby se nakazil. Možná také proto, že mínění veřejnosti je takové, jaké je. Pro mnohé z nás jsou učitelé prakticky flákači vydělávající na koronavirové pandemii. Smutné, kam jsme to dopracovali?

První dva dny prázdnin jen pro žáky?

Z podzimních prázdnin, které včetně svátku trvají tři dny, se stal týden. V této době vcelku logický nápad. Děti se takto ochrání před nákazou. Učitelé ale zřejmě budou muset do školy. Proč, nevychází jim dovolená ani samostudium? Formality, které se mohou podílet na zbytečném nakažení pedagogů, již budou poté opět zapotřebí. Nepochopitelné. Učitelé budou prostě o prázdninách ve škole v roušce zadávat práci nebo inventarizovat či cokoli jiného?

Zdroj náhledového obrázku: PIxabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.