U Lidlu už si elektromobil zdarma nenabijete

elektromobilita

Pro majitele elektromobilů je otázka nabíjení zásadní. Mnoho z nich s radostí využívalo možnosti nabíjet své auto na parkovištích u prodejen řetězce Lidl. Tato možnost ale nyní končí, Lidl se totiž rozhodl, že poskytování této služby už pro něj není výhodné a přínosné.

Lidl končí s nabíjením zdarma

Řetězec Lidl již nebude u svých prodejen nadále nabízet bezplatné nabíjení elektromobilů. Rostoucí ceny za elektřinu, které se nyní šplhají až na samotný vrchol, dohnaly i nákupní řetězec Lidl, který po dobu pěti let nabízel bezplatné připojení všech elektrických vozidel k nabíječkám.

Stojany, které stály před obchody, mohl dosud bezplatně využít každý, kdo přijel nakupovat. S tím je ale nyní konec. Lidlu rostou náklady, a navíc jeho nabíječky využívali i řidiči, kteří v obchodě ve skutečnosti vůbec nenakupovali. Nabíjecí stojany proto budou nyní zpoplatněny, byť přesné ceny ještě nejsou známé.

elektromobil

Foto: Pixabay

Dražší provoz elektromobilů

Konektory pro nabíjení elektromobilů z parkovišť samozřejmě nezmizí. Bude možné je nadále využívat, od srpna ale jen za poplatek. Platí ale obecně, že nabíjení elektromobilů v poslední době přestalo být tak výhodné jako v nedávné minulosti.

Průměrný elektromobil spotřebuje na 100 km až na 17 kWh elektřiny. Co se týká spotřeby, patří elektřina stále k nejvýhodnějším alternativám pro provoz automobilu, avšak se současným zdražením se již téměř vyrovná cenám za pohonné hmoty.

Záleží ale i na stylu jízdy. Příkladem budiž rychlá jízda ve voze Audi e-tron, který při ní spotřebuje na sto kilometrovou vzdálenost až 25 kWh elektřiny. A v takových případech se již cena za jeho dobití se vyšplhá nad cenu za pohonné hmoty. Není tak příliš divu, že bezplatné nabíjení pomalu ale jistě zanikne a poskytovat jej nebude nikdo, stejně jako nejsou na parkovištích u obchodů stojany s benzínem.

Zdroje informací: https://www.scienceweek.cz/bezplatne-nabijeni-u-prodejen-lidl-konci-mohou-za-to-rostouci-ceny-elektriny-a-bezohledni-majitele-elektromobilu-iid-181672

https://www.e-flotila.cz/2022/08/03/flotila-konci-nabijeni-zdarma-lidl-zname-ceny/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.