Twitteru došla trpělivost a podá žalobu na Elona Muska

twitter

Informace o tom, že nejbohatší člověk světa, Elon Musk, koupil 9,2 procenta akcií Twitteru a hodlá firmu provozující stejnojmennou sociální síť převzít kompletně, způsobila v médiích i byznysovém prostředí doslova bouři. Transakce ale končí fiaskem a namísto toho, aby se stal Musk jediným majitelem Twitteru, jej žalují investoři a nyní samotná firma.

Z obchodu nebude nic

Právníci Elona Muska oznámili, že majitel firem Tesla nebo SpaceX sociální síť za 44 miliard korun (v přepočtu asi bilion korun) nekoupí. Oficiálním důvodem je to, že Twitter neposkytl Muskovi důležité obchodní informace v dostatečném rozsahu. Konkrétně se mělo jednat především o procento spamových účtů mezi aktivními denními uživateli.

S touto argumentací ale Musk u Twitteru narazil a společnost uvedla, že je rozhodnuta transakci uzavřít na základě dohody, kterou Twitter s Muskem dříve uzavřel. Tahanice o obchod a Muskovo vycouvání poslalo akcie Twitteru dolů, konkrétně na 36,81 dolaru (Musk chtěl Twitter koupit při ceně 54,20 dolaru za akcii). Společnost Twitter si již najala právní tým, který žalobu připravuje.

Elon Musk

Foto: Pixabay

Druhá žaloba kvůli Twitteru

Elon Musk nečelí první žalobě, která souvisí s Twitterem. Tu první na něj podali investoři kvůli tomu, že po nákupu prvních pěti procent akcií nezveřejnil, že je jejich vlastníkem. Tím zamezil růstu jejich ceny a další transakci tudíž realizoval za nižší cenu. Podle žaloby tím ušetřil 156 milionů dolarů.

Nařčením z toho, že díky svému vlivu manipuluje s cenami akcií, čelil Elon Musk i v minulosti v souvislosti s Teslou. Zdá se také, že Musk v poslední době stále častěji vydává rychle po sobě protichůdná tvrzení (např. informace o propouštění zaměstnanců Tesly a následné prohlášení o náboru).

Zdroje informací: https://zpravy.tiscali.cz/musk-odstoupil-od-nakupu-twitteru-firma-ho-zazaluje-538389

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/investori-twitteru-zazalovali-muska-40398309

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.