Tunel podle Zaorálka? Vláda prodá výdělečnou část České pošty soukromníkům

Lubomír Zaorálek

Česká pošta byla, je a bude trnem v oku mnohých politiků. Poměrně ustavičně se jí na sociálních sítích i jinde věnuje třeba Jana Mračková Vildumetzová. Nyní se do ní pustil Lubomír Zaorálek. Muž usilující o vzkříšení sociální demokracie a někdejší dlouhodobý člen nyní kritizuje něco, s čím dlouhá léta on a jeho spolustraníci nedělali prakticky vůbec nic. Poštovní Otesánek se sytil a postupme času bylo jasné, že je situace neudržitelná. Nyní tedy pan Zaorálek kritizuje. Zvláštní.

Tunel jako z devadesátek?

Ano, právě k různým tunelům z této doby Zaorálek přirovnává i současné rozporcování České pošty.Vláda nechala zrušit spousty poboček a nyní prodělečnou část této instituce bude obhospodařovat a druhou výdělečnou podle Zaorálka prodá. Zaorálek píše o tunelu v přímém přenosu. Soukromníci prý této vládě poděkují, jelikož budou vesele vydělávat. Ať, mnohem lepší, než když by dotoval celkově prodělečnou instituci stát. Co dělal pro Českou poštu pan Zaorálek, když seděl v Poslanecké sněmovně?

V letech 2014-2022 držela Ministerstvo vnitra sociální demokracie. Nebo ne?

Je tomu tak. Právě Ministerstvo vnitra odpovídalo za Českou poštu. Co se dělo? Absolutně nic. Teď se to ale bývalému poslanci kritizuje, ač byl sám ve vládě a ve straně, které Ministerstvo vnitra držela dlouhá léta. Pan Hamáček zřejmě věděl více o červeném svetru než o České poště. 8 let tato strana sledovala pád České pošty a neudělala vůbec nic. Nyní ale sociální demokraté kritizují, neskutečné.

Žádné fronty, aspoň u nás ne

Dovolím si závěrem i svou malou poznámku. Na pobočku České pošty chodím poměrně často a fronty nestojím. Vždy jsou věci rychlé a nekomplikované. Političtí dinosauři by se dle mého měli věnovat kritice, nicméně jen té věcné. V tomto případě mi připadá kritizování bývalého ministra kultury a zahraničí spíše trapné. 

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zaoralek-ministr-cssd-zeman-profil.A190821_120128_domaci_onkr, https://vlada.gov.cz/cz/clenove-vlady/lubomir-zaoralek-115390/

Lubomír Zaorálek: Náhledové foto Autor: EU2016 SK https://commons.wikimedia.org/wiki/File:DOORSTEP_2016-07-25_-_Informal_Meeting_of_Ministers_and_State_Secretaries_for_European_Affairs_(Informal_GAC)-_(28456478111).jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.