Trumpův včerejší mítink v Tulse: V kruhu svých nejbližších, nic víc

Donald Trump

Americký prezident Donald Trump jde svou vlastní cestou. O tom nemá smysl nijak výrazně diskutovat. V podstatě jednoznačně to potvrdil jeho aktuální projev k voličům v Tulse. Konkrétně mluvil v BOK Center. Nejen celá Oklahoma mohla být svědkem jakéhosi standardního trendu stávajícího prezidenta v celé jeho nahotě. Jak to v Tulse vypadalo a na které základní věci se stávající prezident USA zaměřil? Na to se podíváme v následujících řádcích. Ostatně samotnému projevu se věnují mnohá světová média v čele s Washington Post.

Kde se poděly všechny barvy pleti?

V první řadě je třeba předeslat, že zájem o vystoupení nebyl nijak extrémní. O žádné velké zaplněnosti BOK Centra se nedá hovořit. Kapacita 19 000 lidí nebyla zaplněna ni náhodou. Horní sektory zely prázdnotou. Trump to svedl na demonstrace. Ostatně podobně na tom byla také Trumpova řeč. K davu zamířil ve velkém stylu nejprve zahalen stínem v pozadí americké vlajky a nápisu Make America Great Again. Poutavé. V davu byste dost složitě hledali někoho jiného než bělochy. Trump tady prostě byl doma. Malý dav lidí jiné pleti sympatizujících s Trumpem se krčil v oné zmiňované většina a měl transparent Black Voices for Trump.     

Roušky pro veřejné dobro

Přesně takto se tradičně Trump vyjádřil o zakrytí tváří. Roušky nejsou pro osobní dobro, ale pro dobro veřejné. On sám si obličej nezakrýval, i když umíraly statisíce lidí. Navíc bylo jasně dokázáno, že právě zakrytí dýchacích cest epidemii v jednotlivých zemích jednoznačně zmírnilo. Amerických prezident spíše o nemoci COVID-19 vtipkoval s tím, že ji nazval Kung flu, tedy jakousi čínskou horečkou. Řekl také, že pomalé testy na koronavirus by se měly úplně zastavit.
Amerika

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Teatrální vypití vody

Sklenici vody ale americký prezident mistrně vzal jedno rukou a teatrálně se napil. Nepolil si kravatu, což celý dav jeho příznivců hřmotně ocenil. Aby ne, vždyť lidi Trump zdravil snad stokrát.

Pence jako zahřívací kolo

Zajímavá byla také slova více prezidenta. Pence se zmínil i o smrti George Floyda. Jen zmínil. Pak už pokračoval v tom, jak byl zachráněn národní kapitál a jak dobře pracovala policie. Mimo jiné také řekl, že současný prezident určitě policii nijak obtěžovat nechce. Nezapomněl zmínit také „spícího Joea“, jak Trump označuje Joe Bidena, protikandidáta. A samotný Trump v souvislosti s otázkou černé komunity řekl, že pro ni udělal za 4 roky více než Joe Biden za 47 let. A dav řinčel a řval. Vždyť Trump opět učiní Amerikou velkou…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.