Trestní stíhání za nepohodlné názory a likvidace ekonomiky. Okamura si servítky nebral

Tomio Okamura

Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura si skutečně s vládou Petra Fialy nenotuje. Je jasné, že opozice musí hledat chyby a snažit se upozornit na jejich konstruktivní řešení. Zmiňovaný politik ale často upozorňuje na některé záležitosti, které jsou skutečnosti na hony vzdáleny. Nyní přišel s informací, že budou lidé za nepohodlné názor trestáni, tedy že bude nastolena jakási cenzura. Nejspíše o tom ví ale pouze on samotný.

Boj proti dezinformacím jako cenzura

Ano, boj proti dezinformačním webům a médiím byl skutečně vyhlášen a některá už nemají možnost publikovat. Přesto nelze tento boj srovnávat s cenzurou. Vždyť veřejné honestování Ruska a vrahů přece nemůže zůstat nijak bez odezvy. Jak by se panu předsedovi líbilo, kdyby se veřejně uznával třeba Adolf Hitler a uváděl se jako správný příklad?

Vláda vleče zemi do války

Jak? Tím, že pomáhá Ukrajině, která byla napadena agresorem? Prazvláštní. Podle Okamury nás vláda zatáhne do války tak, že bude využita ústavní novela o tom, že bez schválení Parlamentu České republiky budou moci být vysláni vojáci do zahraničí za účelem záchrany českých občanů. Co to má ale společného se zavlečením země do války? To tak nějak nevíme nikdo.

Ožebračování země

Podle Okamury je Marian Jurečka (KDU-ČSL) ministrem zdražování. Inflace tedy neexistuje, nebo jak? Zdražení je bohužel logické, nicméně zvyšovat by se měly důchody i platy některých státních zaměstnanců. Copak front před supermarkety ubývá?

V ČR se káže voda a v Bruselu leje víno

Kritika přišla i v souvislosti s kroky, jež jsou spjaté s EU. Je pravda, že naše rozhodování v EU je opravdu složité. K něčemu jsme se ale vstupem do EU zavázali a některé věci nedokážeme ovlivnit. Naše zájmy musí být prioritní a je třeba na tom pracovat, ale nejen vykřikováním kritiky. Návrh řešení od pana Okamury nepřišel. Jaký to div.

Zdroje info: Autor, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vlada-chce-zatahnout-cr-do-valky-za-kazdou-cenu-prohlasil-okamura-40420310

Tomto Okamura: Náhledové foto Tomio Okamura/Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.