Tragédie počesku: Zabij pod vlivem policistu a jdi domů, pak se uvidí

Nehoda

Řidička, která opilá a pod vlivem drog v neděli večer zabila policistu a další dva zranila, byla propuštěna na svobodu. Věta jako z hororu. Většina z nás si velmi dobře pamatuje na tuto zdrcující zprávu. Auto dotyčné tehdy narazilo do policejního. Jednoznačná vina, jednoznační poškození. Přesto žena zatím není z ničeho obviněna. Neskutečné.

Čeká se na posudky

Podle policejní mluvčí se aktuálně čeká na posudky. Expertízy budou pochopitelně obsahovat důležitá data týkající se nehody. Stanoveny budou přesně její příčiny, přítomnost alkoholu a drog u řidičky a další záležitosti. Přitom se drtivá většina věcí ví. Ano, zkoumat se bude příčetnost ženy. Ta si bude dál užívat svobody. Pozůstalým, kterých musí být veřejnosti neskutečně líto, může být příčetnost nebo nepříčetnost ženy ukradená.   

Několik týdnů až měsíců

Ano, přesně takto dlouho může trvat, než vůbec dojde k nějakému obvinění samotné řidičky. Trestní řízení bylo zahájeno z dozoru Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4. Nyní je vše na úplném počátku přípravného řízení.

Dřív by se to snad nestalo

Mnohé názory především v článcích jiných médií hovoří o tom, jak se to vlastně může stát a že by žena měla být ve vazbě. Jiní se zase vyjadřují ve smyslu, že si ji justice stejně najde a půjde sedět na hodně dlouho. Na divokém západě by došlo k vendetě. Těžko říct, nicméně ať už žena byla nebo nebyla příčetná, obří trest si zaslouží. Minimálně ve vazbě by ale takovýto člověk zůstat měl. Vzít volant do rukou pod vlivem alkoholu a drog prostě nesmí nikdo. Čím menší tresty za to u nás budou, tím více takových na silnicích uvidíme.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.