To nechcete, aneb premiérova dobře mířená kampaň

Babiš

Výběr z nabídky různých volebních programů nemusí být vůbec jednoduchý. Je totiž zapotřebí si každý pořádně pročíst a srovnat. Mnohé strany typu SPD sice nabízejí již přímo ve svých tištěných programech srovnání z mnoha oblastí lidské činnosti, nicméně mnohem jednodušší je poukazovat na to, co lidé nechtějí. Přesně k tomu se odhodlal premiér naší země. Prostě jen napíše, co nechce. Najde se spousta potenciálních voličů, kteří se s jeho myšlenkami ztotožní, o což mu prvoplánovitě jde. Je třeba jít ale trochu do hloubky.

Symbolické spojení s Orbánem

Směr Maďarsko. I takto se je zapotřebí dívat na situaci. Premiér má až nápadně blízko rétorice maďarského premiéra a v mnohém s ním notuje. Není se čemu divit, vždyť právě náš pan premiér má velké potíže s institucemi Evropské unie a důkazy o jeho střetu zájmů se neustále někde objevují. Evropská unie mu zkrátka nevoní. Andrej Babiš se jednoduše staví na stranu lídrů, již jsou na tom z hlediska svých postojů podobně. Jde mnohdy o takové, kteří omezují svobodu slova, médií a nejrůznějších institucí. Zkrátka je na cestě k neliberální demokracii, což je poněkud zneklidňující.

Logické využívání negativní kampaně

Jednoznačně. Připravování si pozic před volbami patří mezi sporty, v nichž si premiér zřejmě libuje. Jak to tedy bude vypadat po volbách, když ANO získá dostatečný mandát? Můžeme se jednom domnívat. Premiér ale zřejmě musí jít tak daleko, jelikož jen tak se zakryjí potíže týkající se střetu zájmů a Čapího hnízda.

Hojná účast na volbách jako cesta

Ještě se nerozhodlo a volby dokážou změnit mnohé. Jde jen o to, aby se veřejnost dostatečně zmobilizovala. Jen tak se vyvarujeme volby subjektů populistických a také extrémistických. Antimigrantský postoj Babiše se také projevuje na tom, že tlačí směrem dolů preference extrémistických hnutí. Možná to nakonec dopadne tak, že ANO sice zvítězí, ale zůstane úplně samo.   

Zdroje info:

https://denikn.cz/710270/je-to-chytry-zaver-kampane-velka-cast-volicu-vi-lepe-co-nechce-komentuje-babisovu-sazku-na-kulturni-valky-politolozka/?cst=0ce84887fd0fa54806fa492b595b3f587a22042c
https://www.visegradsky-jezdec.cz/ceska-republika-po-volbach-varianta-patrne-nejpravdepodobnejsi/?fbclid=IwAR1V6w1pM3GFbIN7hdYqoGzElT03iYU0mWEyY2jaEOIsP2AutkCPdnr8Sd0

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.