Termíny prázdnin a svátků ve školním roce 2020/21

Škola

Již za chvíli zde bude opět nový školní rok. Školní rok 2020/21. Dnes si popíšeme organizaci tohoto školního roku a přehledně vám sdělíme, kdy jsou prázdniny a jak vychází různá volna a státní svátky v průběhu roku. Je to důležité nejen kvůli dětem, ale i pro zajištění hlídání a či čerpaní dovolené rodičů.

Podzim a zima 2020

Vezměme to popořádku. Začátek nového školního roku bude letos v úterý 1. září. Hned prvního volna se děti dočkají 28. září, kdy se slaví státní svátek Den české státnosti. Tento den připadá na pondělí, což znamená, že hned první volno bude ve formě prodlouženého víkendu. O měsíc později slavíme vznik ČSR. 28. říjen připadá na středu. Na tento den však hned navážou podzimní prázdniny, které budou trvat následující dva dny, tj. od 29. do 30. října. Celkem tedy budou mít žáci a studenti další delší volno od školy. Potrvá od středy do neděle. Poslední pozimní volný den připadá na 17. listopad 2020, tedy úterý. Vánoční prázdniny pak začínají ve středu 23. prosince 2020 a končí třetím dnem roku 2021. Štědrý den vychází na čtvrtek.

Zima a jaro 2021

Žáci se dále mohou těšit na pololetní prázdniny (1. února 2021), po kterých následují jarní prázdniny. Ty však nejsou jednotné. Dle okresu proběhnou od 1. 2. do 15. 3., a trvají týden. Dále však již děti a možná ani pracující rodiče nepotěšíme. Květnové svátky (1. květen a 8. květen) totiž vycházejí na sobotu. Velikonoce budou začínat v roce 2021 1. dubna (čtvrtek) a končí v velikonočním pondělím 5. dubna 2021.

Konec školního roku

No, a to jsou všechny volna a prázdniny v průběhu školního roku. Teď již musíme zmínit pouze prázdniny, které překlenují konec školního roku a začátek nového. Vysvědčení děti v roce 2021 dostanou ve středu 30. června. Tento den je také dnem počátku letních prázdnin. Ty končí opět 1. září 2021 (ve středu), kdy děti nastoupí k dalšímu školnímu roku.

 

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.