Telefon na splátky

Dříve bylo zcela běžné, že jste si k novému tarifu mohli vzít dotovaný telefon. Operátoři mobilních sítí však takovou strategii zrušili a nabídli novou. Začali nabízet mobilní telefony na bezúročné splátky. Společnosti jako je T-Mobile, O2 či Vodafone nabízí ne úplně přesně telefony na splátky, ale telefony za zvýhodněné ceny. U Vodafone si přitom jako podmínku stanovují koupení některého z RED balíčků.

Telefony na splátky u Vodafone

Dlouhou dobu jste byli zvyklí si k tarifu pořídit telefon za korunu či nějakou tu stokorunu. Společnost T-Mobile a O2 nabízí mobilní telefony na bezúročné splátky. Jiné je to však u společnosti Vodafone. Ta má sice také v nabídce zvýhodněné telefony, nicméně tady nejde o splátky jako takové. V podstatě by se dalo říct, že se jedná o měsíční doplatek k vámi zvolenému balíčku, který jste si vybrali z nabízených neomezených RED balíčků. Lepší a vybavenější mobilní telefon získáte k vyššímu tarifu.

Podmínky získání telefonu na bezúročné splátky

Základní podmínkou je logicky pořízení si některého z neomezeného balíčku u daného operátora. Konkrétní podmínky se pak u jednotlivých společností liší a najdete je na internetu. Co se týká splátek, tak ty se přičtou k měsíčnímu vyúčtování za telefonní služby. Bohužel vás nyní telefon vyjde o poznání dráž. Zaplatíte v podstatě celou cenu telefonu v jednotlivých měsíčních splátkách, zatímco dříve byla cena telefonu zahrnuta do ceny služeb a za telefon jste zaplatili o mnoho menší částku, než byla cena telefonu. Bohužel časy, kdy vám operátor přidal telefon za korunu či jinou dotovanou cenu, jsou již dávno pryč. Nyní je zde nabídka telefonů na splátky.

Nabídka telefonů na splátky

Nabídka T-Mobile, O2 i Vodafone je velmi pestrá a zajímavá. Nelze úplně jednoznačně říci, která společnost nabízí nejvýhodnější tarify a k nim telefony na splátky. Pokud potřebujete dražší telefon na splátky, nedoporučujeme zvolit Vodafone. Pokud nechcete platit zbytečné zálohy, zvolte si společnost O2. A pro ty z vás, kteří momentálně nemají stálý příjem, jednoznačně zůstává nabídka T-Mobilu či Vodafone. V nabídce všech výše zmiňovaných společností najdete mobilní telefony Samsung a mobilní telefony Nokia. Baterie pro mobilní telefony Samsung i telefon Nokia jsou dostupné.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.