Také letos některé obchodní řetězce neumožní prodej živých kaprů

kapr

Kapři z kádí budou vyskakovat z vody jen před některými obchody. Před Billou ani Lidlem je letos nečekejte. Tyto obchodní řetězce tímto chtějí přispět k ochraně zvířat, neboť obchodování s rybami by podle nich mělo probíhat o dost šetrněji. To si myslí také autoři petice na ochrnu kaprů. Přesto, několik málo dní před Štědrým dnem se začnou kádě s kapry plnit v některých dalších obchodech. Nabídne je například obchodní řetězec Tesco, a to již od 19. prosince.

Lidl pro tentokrát stánky s kapry nepodpoří

Prodej chlazených kaprů pokračuje uvnitř obchodů Lidl samozřejmě zcela normálně. Od 14. prosince nebudou v Lidlu chybět ani kapří filety. Zaběhnutý rituál a podle mnohých „krvavá jatka“ zde před obchodem ale končí. K Lidlu se se stejnou myšlenkou připojí i Billa, ta navíc kromě zákazu prodeje kaprů nebude prodávat ani pyrotechniku. Chce tak předejít zbytečným problémům, které v důsledku hlučných petard zvířata zažívají.

kapr

Foto: Pixabay

Pro kapra si zajeďte k Albertu

Před Albertem bude možné kapra koupit ve stejný čas jako v Tescu, tedy od 19. prosince, prodej bude ukončen 23. prosince. Albert ale v mnoha případech volné plochy před obchody nevlastní, a tudíž ani za prodej kaprů neodpovídá. Je to majitel těchto ploch, kdo rozhoduje o tom, zdali se kapři budou právě zde prodávat.

S prodejem živých kaprů nebude ale pro tentokrát zahálet ani Penny market. I zde si budete moci kapra koupit. Nebude chybět prodej živých, mražených ani porcovaných ryb. Před 133 prodejnami Kaufland budou živí kapři také nabízeni.

Petice je na světě

Petici o ukončení prodeje kaprů podepsalo již více než 10 000 lidí. Důvod je jasný: nehumánní zacházení s kapry, kteří se zbytečně dlouho trápí. Kapři jsou navíc potom přenášeni v igelitových taškách a v domácnostech usmrcováni neodborně. Původním autorem petice je česká pobočka mezinárodní organizace Compassion in World Farming.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/kapr-obchody-prodeje-rybari-zakaz.A231207_141254_ekonomika_vebe

https://nasregion.cz/nektere-obchodni-retezce-odmitly-prodej-zivych-kapru-311209/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.