Szallas Group: Češi chtějí cestovat, žádají ale pojištění proti stornu

Zavazadlo

Češi už nechtějí sedět doma! Touží opět vyrazit na klasické dovolené. Pandemie však jejich rozhodování ovlivnila. Co letos budou dělat jinak?

Vedou dovolené v Evropě

Největší středoevropská ubytovací skupina Szallas Group (https://szallas.group/), pod kterou spadají i portály Hotel.cz a Spa.cz, provedla průzkum, jehož se zúčastnilo více než 500 poskytovatelů ubytování z České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska a Chorvatska, celkový počet respondentů z řad hostů byl více než 6 000. V tomto průzkumu se řešily především preference a plány cestovatelů pro následující sezonu. Jak si vedli Češi? V pandemické době více poznávali české luhy a háje a v tomto trendu chtějí pokračovat v nadcházející sezoně. Zároveň ale roste jejich chuť vyrazit někam za humny, 64 % dotázaných by se rádo podívalo alespoň do jedné z dalších zemí střední a východní Evropy. „Jak pozorujeme každým dnem, poptávka po cestování v regionu roste. Stále více zákazníků ze střední a východní Evropy se rozhoduje objevovat krásy tohoto regionu. V reakci na tento trend se skupina Szallas Group zaměřuje na rozšíření nabídky regionálního ubytování, propojení více turistických atraktivit v regionu a na podporu turistů pro pobyty napříč zeměmi,“ prozradil József Szigetvári, generální ředitel společnosti Szallas Group.

Možnost stornovat pobyt je základ

I když už se rozvolňuje, doba je stále nejistá, proto více než 90 % dotázaných požaduje, aby měli možnost stornovat pobyt. „Kategorie ubytování s bezplatným zrušením rezervace byla na Hotel.cz spuštěna na jaře 2020, měsíc po vypuknutí pandemie. Nyní zahrnuje více než 2 000 ubytovatelů a většina současných rezervací směřuje právě k nim,“ přiblížil Daniel Gönci, předseda představenstva Hotel.cz, který je součástí Szallas Group, jak se odrazil trend z pandemie na současných službách ubytovacích zařízení. Mimochodem, víte, že se docela urychlila digitalizace rezervačních systémů? Největší oblibě se tyto systémy těší v Maďarsku, kde více než 90 % lidí rezervuje svůj pobyt touto cestou, dále je to Chorvatsko (65 %), Česko (60 %), Polsko (54 %) a Rumunsko (26 %).

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.