Stěží to lze pobrat: Občanský průkaz Československa jako nové papíry na hlavu

Veřejná bezpečnost

Někteří lidé se chlubí novým občanským průkazem Československé republiky. No, možná se dá spíše říct, že se jedná o preukaz této země, což je na kartičce skutečně uvedeno. Něco přece musí být na takovémto mezinárodním dokumentu napsáno i slovenštinou. Výmysl, který tak nějak nezná hranic. Člověka napadá pouze jednoduchá otázka. Proč to tito lidé vlastně dělají? Odpovědí může být hned několik a my se je pokusíme rozklíčovat v následujících řádcích.

Prostě neuznávají Českou a Slovenskou republiku

Je to tak. Pravděpodobně se těchto lidí netýkal rok 1993, kdy došlo k rozdělení federace na dva státy. Idea Československa zřejmě není špatná, nicméně v současnosti naprosto absurdní se vším všudy. Vždyť respektování mezinárodního státního uskupení patří mezi základní věci, které by měl člověk dodržovat.

Dávky by ale lidé s tímto průkazem brali

Nepochybně ano. Když se člověk podívá na občany, již se průkazem Československa prezentují, pak si troufnu odhadnout, že některé dávky pobírají. To jim nevadí. Tradičně se pochopitelně jedná o sociální dávky nebo důchody. Tak jako tak se ohánějí svými právy, tím že na ně policie nemůže. Své nároky ale určitě neberou na lehkou váhu a dávky si vezmou. Je to jako malému dítěti vysvětlovat, že kromě práv existují také povinnosti, jež jsou pochopitelně nepříjemnější.

Malý cár papíru

Takto je zapotřebí onen podomácky vyrobený rádoby dokument brát. Lidé, již, se jím prokazují, prostě nehodlají respektovat aktuální uspořádání právního státu. Maximálně tak zdržují policisty od jejich jiné důležitější práce. Mohli by sloužit v místech, kde je to opravdu zapotřebí. Zabývat se lidmi, již mají v ruce nějaký cár papíru a odvolávají se na různé paragrafy je skutečně zbytečné. Možná by tyto lidi měla s nadsázkou řečeno vyvést fiktivní veřejná bezpečnost.

Zdroje info: Autor, https://www.denik.cz/krimi/policie-fraska-obcane-csfr-teplice-2.html

Náhledové ilustrační foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.