Start-upy v Asii a Pacifiku neutlumila ani pandemie

Investice

Údaje pocházející od společnosti GlobalData ukazují, že se ani v prvním čtvrtletí roku 2021, pandemii navzdory, nesnižuje poptávka nových start-upů po financování v prvních fázích podnikání. My se na tato data podíváme detailněji. Pojďme tedy na to!

Jak pandemie ovlivnila Asii a Pacifik

Data ukazují, že pandemie koronaviru, která je tu s námi již od roku 2020 a v Asii začala, ovlivnila investiční prostředí v tomto (tedy asijsko-pacifickém) regionu. Paradoxem však je, že se pandemii nedokázalo utlumit vznikání nových start-upů a jejich poptávku po financování ze strany investorů. Společnost GlobalData uvádí, že start-upů žádajících o financování v první fázi bylo za první čtvrtletí roku 2021 66,6 % ze všech investic do start-upů (Venture capital investice).

Tabulka

Obrázek  a data – Global Data

Investice do start-upů v APAC

Investice do start-upů, označované jako obchody VC (venture capital) můžeme označit podle fází podnikání, ve kterých se do start-upu, přidávají externí investoři. Podle hlavního analytika společnosti GlobalData těmto investicícm v prvním čtvrtletí dominovaly právě investice v počátečních fázích start-upu (fáze A a B). Další kola financování, tedy fáze C, D, E, F a H představovaly asi 30 % z celkového objemu VC investic v asijsko-pacifickém regionu.

Investoři vidí pandemii jako příležitost

Nyní není pro ekonomiku dobrá doba. Za vše může pandemie koronaviru, která sužuje svět již druhým rokem. O investicích do start-upů v Asii a Pacifiku se to však tak jednoznačně říci nedá. Hlavní analytik GlobalData Aurojyoti Bose dodává, že investorům dodává nynější kolísavá situace více odvahy. Investoři do VC obchodů jsou více ochotni riskovat a dát peníze do začínajících start-upů. Klidně v prvních raných fázích jejich fungování. Nahlížejí na dnešní situaci jako na příležitost, které mohou využít prostřednictvím investic do start-upů. Financují tedy nové podniky a společnosti, které na trh přinášejí nové myšlenky.

Zdroj dat: Global Media
Náhledové foto – Depositphotos

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.