Stane se Elon Musk influencerem na plný úvazek?

Elon

Tweety Elona Muska už dnes hýbou světem. Nejbohatší muž světa, který je na sociálních sítích jako doma, je již dnes nezřídka označován za nejvlivnějšího influencera světa. Zdá se ale, že pro Elona Muska je to stále málo a hodlá ukončit své pracovní aktivity, aby se mohl stát dokonce influencerem na plný úvazek.

Elon Musk pošilhává po změně

Výkonný ředitel Tesly Elon Musk, který je také zakladatelem a výkonným ředitelem raketové společnosti SpaceX, vede startup Neuralink s mozkovými čipy a infrastrukturní firmu The Boring Company „uvažuje“ o tom, že opustí svou práci a stane se influencerem na plný úvazek. Alespoň to napsal bez bližšího vysvětlení ve čtvrtek na Twitteru, své oblíbené sociální platformě.

Uvozovky u slova „uvažuje“ plynou z toho, že není zřejmé, zda to Musk s opuštěním svých funkcí myslí vážně, anebo se jednalo spíše o nadsázku. Začátkem roku v lednu totiž během konferenčního hovoru Musk řekl, že očekává, že bude výkonným ředitelem Tesly „několik let“.

Social_media

Foto: Pixabay

Přepracovaný Musk?

Elon Musk několikrát řekl, že jeho pracovní tempo není příliš zdravé a ostatním by ho rozhodně nedoporučil. Konkrétně prohlásil, že „Bylo by hezké mít na krku trochu víc volného času než jen pracovat ve dne v noci, od doby, kdy se probudím, až do doby, kdy chodím spát 7 dní v týdnu. Dost intenzivní.“

Minulý měsíc se navíc Elon Musk na Twitteru zeptal svých sledujících, zda by měl prodat 10 % svého akciového podílu ve společnosti Tesla, s čímž následně většina souhlasila. Od té doby prodal Musk akcie v hodnotě téměř 12 miliard dolarů a internet od té doby spekuluje, jaký význam tyto transakce měly a mají.

Jeho tweet o plánech na opuštění exekutivních funkcí těmto spekulacím logicky ještě přidal na intenzitě.

Zdroj informací: https://edition.cnn.com/2021/12/10/business/elon-musk-quitting-jobs/index.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.