Srovnání termínovaných vkladů

ViaSMS

 Termínované vklady jsou běžným a relativně oblíbeným nástrojem, jak zhodnotit své peníze. Téměř každá banka má svou nabídku tohoto produktu, a tak není od věci udělat si malé srovnání. Snažili jsme se vám namodelovat běžné případy a vybrat nejlepší termínovaný vklad pro danou situaci. Pojďte se na to společně podívat.

Kam se sto tisíci?

Pokud máte u sebe něco přes sto tisíc korun, termínovaný vklad může být dobrou volbou. Pojďme se nejprve podívat na to, když dáte do banky na termínovaný vklad peníze na jeden rok. V takovém srovnání z toho nejlépe vychází spořitelní družstvo Artesa. Nabízí totiž sazbu 1,4 %. Původní vklad se tak zhodnotí o 1190 korun. Druhou variantou může být NEY spořitelní družstvo. To vám vyplácí rozpočítané výnosy každý měsíc. Spokojit se však musíte se sazbou 1,2 %. Poté je také zajímavou nabídkou ta od banky Creditas – 0,7 %. Pokud budete dávat obnos kolem 100 tisíc do banky na dva roky, vyplatí se vám opět NEY družstvo s 2% a opět také Artesa s 1,9%.

Kam na jeden rok s milionem?

Pokud máte vyšší obnos peněz – například částku přes jeden milion korun – pak se vás mohou týkat tyto nabídky. Opět jsme vybrali ty, které jsou pro spotřebitele nejvýhodnější. Mezi již zmiňovaná družstva s nejvyššími sazbami – NEY a Artesa (14%) – patří i banka J&T. Ta nabízí klientům úrok 1,05%. Při vkladu například 1,1 milionu korun tak za rok zvýšíte tento obnos o 9817 korun. Nutno však dodat ke všem nabídkám a sazbám – z výnosů ještě ukrojuje inflace, která v je v této době něco okolo dvou procent.

Milion – termínovaný vklad na dva roky

Pokud můžete postrádat váš milion na dva roky, pak určitě využijte takových termínovaných vkladů. Na prvním místě se opět umisťuje spořitelní družstvo NEY. To vám nabízí sazbu 2 % takže původní vklad se dvě léta zvýší o 34 tisíc korun. Za tímto družstvem samozřejmě opět následuje kampelička Artesa, která je se svou nabídkou 1,9 % za dva roky druhou nejvýhodnější. Výnos se zvýšíš asi o 32 tisíc korun.

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.