Srovnání poplatků bank při výběru z bankomatu

Tytam jsou časy, kdy jsme museli pro své peníze chodit na pobočku své banky a snažit se trefit do svého podpisového vzoru. Dnes nám k výběru stačí vlastnit platební kartu a znát svůj PIN. Výhodou bankomatů je, že nejste omezeni otvírací dobou pobočky ani jejím umístěním. Na bankomaty různých bank můžete narazit dnes i v těch nejmenších městech.

Výběry kdekoli a zdarma

Některé banky ještě stále zpoplatňují každý výběr z bankomatu. Platit u nich musíte i tehdy, když si vybíráte z bankomatu konkurenční banky. V dnešní moderní době bankomatů už to ale nemusí být nutností. Některé banky, zejména ty novější a menší (které ale mají také menší množství poboček), nabízejí výběr z kteréholi bankomatu zdarma. Jiné banky nabízí určitý měsíční počet výběrů zdarma – závisí to na podmínkách té které banky. V dnešním článku si podmínky jednotlivých bank srovnáme.

mBank

Jedná se o poměrně oblíbenou banku, která ale nevlastní žádné své bankomaty. Pokud si chcete vybrat peníze, budete tak muset využít bankomatů jiných bank. Při výběru nad 1 500 Kč neplatíte nic, pokud si ale vybíráte nižší částku, budete muset počítat s tím, že vám banka zaúčtuje poplatek ve výši 29 Kč.

Hello Bank

Výběry z bankomatů Hello Bank jsou zdarma. Výběry z bankomatů jiných bank jsou zpoplatněny následovně: banka nabízí první tři výběry z bankomatu každý měsíc zdarma, každý další je pak zpoplatněn částkou 30 Kč.

Banka Creditas

Tato banka nabízí 5 výběrů v každém měsíci zdarma, a to z bankomatu kterékoli banky. Pokud počet výběrů překročíte, zaplatíte 20 Kč za výběr.

Equa Bank

Ačkoli tato banka vlastní bankomaty nemá, nejedná se o nevýhody. Všechny výběry jsou zcela zdarma.

Česká spořitelna

Tato banka nabízí výběry v rámci svých bankomatů zdarma. Pokud využijete jiného bankomatu, pak zaplatíte poplatek – ten se liší podle toho, o kterou banku se jedná.

Komerční banka

Také Komerční banka poskytuje výběry ze svých bankomatů zdarma. Za výběr z bankomatu cizí banky ale účtuje nemalou částku 39 Kč.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.