Sport i francouzská klasika: ČT představila letní vysílání

Louis de Funés

Česká televize letos pobaví v létě trochu jinak. Vysílat se budou především francouzské programy v rámci různých filmových žánrů. Na televizních obrazovkách tak chybět třeba jedna z hlavních francouzských hereček Brigitte Bardotová. Vysílat se o ní budou zajímavé seriály. Na francouzské filmy se můžete těšit zase od 24. června. Krátce před tím česká televize odvysílá Chalupáře a to 16. června. České Chalupáře si jako obvykle nenechá ujít řada poctivých diváků, kteří preferují léty prověřený pravý český humor. Prim bude ale hrát Francie.

Vzhůru do Francie

V letním vysílání nebudou chybět Olympijské hry z Paříže, francouzské dokumenty, nebo filmy s obsazením francouzských herců. Vzhledem k tomu, že se letos pořádají Olympijské hry právě ve Francii, bude letos upřena pozornost právě tam.

Letní olympiáda se vrací zpět do Evropy, a to po dlouhých 12 letech. Živé přenosy z olympijských her budou k vidění nepřetržitě. Díky vysílání České televize vám nic podstatného neuteče. Všechny závody i zápasy v nichž se mají s konkurencí utkat čeští olympionici budou odvysílány právě zde.

ČT sport nabídne celkem více než 320 hodin přímých přenosů a jejich záznamů i komentářů. V dějišti her nesmíte chybět!

Známé osobnosti Francie

Bez hvězd francouzských filmů jako je Louis de Funés nebo Pierre Richard by byla Francie jen poloviční. Mnohé možná ale více zaujme třeba šestidílný seriál o zámku ve Versailles. V den státního svátku Francie, který proběhne dne 14. července se bude vysílat i živý koncert, který se nebude konat nikde jinde než pod známou Eiffelovou věží. Koncert z Paříže budete moci vidět naživo i v přímém přenosu v televizi.

Promítat se budou ale i české filmy. Televize nevynechá vysílání českých seriálů Svět pod hlavou, Neviditelní či Most. Myslet bude televize i na nejmenší diváky, pohádky tedy budou.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/kultura-tv-streaming-do-ceske-televize-dorazi-francouzske-leto-stalici-jsou-chalupari-40474785

https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/pro-media/bonjour-leto-ceska-televize-naladi-program-do-barev-francouzske-trikolory

Náhledové foto: Marisa Rastellini (Mondadori Publishers), Public domain, via Wikimedia Commons

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.