Spořicí účty

Spořicí účty srovnání aktuálně

Potřebujete své finanční prostředky chránit před všudypřítomnou inflací? Kdo by nechtěl mít peníze takto minimálně částečně ochráněné. Asi každý. Jednou z alternativ, jež může celou situaci řešit, jsou logicky spořicí účty. Bohužel problém u nich tkví úplně někde jinde, a to v úrokové sazbě, která je na úplném minimu. Přesto se ale vyplatí spořicí účet mít pro případ, že onemocníte, anebo budete z nějakého jiného důvodu dlouhodobě platebně neschopní. Samozřejmostí je u všech spořicích účtů mimo jiné i pojištění ze zákona, a to ve výši 100 000 eur.

Důležité porovnání spořicích účtů

Jestliže chcete skutečně vybrat správný spořicí účet, musíte nezbytně porovnávat hned několik produktů. Zaměřte se na několik důležitých aspektů. Začít byste měli především úrokovou sazbou a RPSN. Obě dvě informace jsou nesmírně důležité a nelze je nijak opomíjet. Daná instituce, jejíž produkt si vyberete, by měla mít na trhu ještě několik dalších, a to ve vysoce kvalitním provedení. Pokud se konkrétních spořicích účtů jakkoli dotýkají poplatky, měli byste tuto informaci brát také v potaz. Dále je třeba nutné myslet i na možnost disponování s penězi, které spoříte.

Výhodné spořicí účty na trhu

Na finančním trhu dnes najdeme hned několik zajímavých spořicích účtů, jež mají stoprocentně co nabídnout. Začít bychom mohli spořicím účtem od Sberbank, který má název Fér spoření Plus. Společně s tímto spořicím můžete mít mimo jiné také klasický běžný účet u stejné banky. Úroková sazba je stanovena na 1,53 % a na počátku nebudete muset vkládat žádné finanční prostředky jako základ. Poněkud nižší úrok poskytuje spořicí účet hit od Equa bank. Spokojíte-li se pouze s úrokovou sazbou 1,3 % ročně, vsaďte všechno na eKonto Flexi od Raiffeisenbank a.s.

Jakým účtům se raději vyhnout

Najdeme ovšem i konta, jimž je vhodnější se spíše vyhnout. Minimální úrokovou sazbu mají některé nejznámější banky na tuzemském trhu. Jmenovat bychom mohli především mBank, Citibank anebo Komerční banka. U některých institucí je navíc spoření vázáno i minimální finanční částkou, kterou byste měli na účet uložit.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *