Spor Řehky a Černochové: Zřejmě zvítězí ministryně, utrpí armáda

Černochová a Řehka

V posledních dnech se tak nějak začal propírat spor náčelníka generálního štábu Karla Řehky a ministryně obrany Jany Černochové. V názorech na armádu se tito dva vrcholní představitelé resortu obrany nejspíše rozcházejí. Své spory nicméně řeší víceméně veřejně, což pro naši zemi a bezpečnost zrovna ideální není. Hned na počátku je třeba říct, že spory mají jasného vítěze, tedy nadřízenou osobu. Tou je nepochybně ministryně Černochová. Náčelník generálního štábů může mít tisíc pravd a stejně má smůlu.

Spor o profil na sociální síti

Nic moc složitého. Náčelník generálního štábu se rozhodl založit si oficiální pracovní účet náčelníka štábu na síti X. To se ministryni Černochové nelíbilo, což svému podřízenému sdělila. Nesouhlas si náčelník generálního štábu přebral jako zákaz a oživil si účet přesto jako soukromý. Mimo jiné je jeho součástí také videoblog Brífink. Oficiální a neoficiální účty na sociálních sítích jsou tak nějak v kompetenci dané osoby. Řehka se asi ani nemusel ptát, nicméně mnohé věci týkající se armády by měly zůstat utajené.

Názory náčelníka generálního štábu přece nejsou tajné

Generál Řehka má právo myslet si cokoli a sdělovat to svým sledujícím. Fakt, že se mu nelíbí nedostatek vojáků v armádě a zavedl by nějakou formu odvodů, není nijak neznámý. Černochová hovořila o tom, že se za jeho výroky musel omlouvat koaličním partnerům. Proč? Řekl přece, co si myslí.

Osobní komunikace by možná pomohla

Nepochybně. Jde o to, aby se oba dva nějak dohodli, ideálně mimo sociální sítě a jiná média. Diskutéři pod články a uživatelé sociálních sítí mají v mnohém jasno. Myslí si o ministryni, že je na rozdíl od náčelníka generálního štábu nezkušená a o armádě toho moc neví. Slova o tupých gumách, blondýnách a tragikomických figurkách vejdou snad rychle v zapomnění. Mnozí uživatelé píšou o egu ministryně obrany. Tak jako tak spory tohoto typu uškodí akorát tak naší armádě a armádním partnerům.   

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-komentar-rehka-versus-cernochova-zbytecny-spor-nemuze-skoncit-dobre-254342

Jana Černochová a Karel Řehka: Náhledové foto Jana Černochová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.