Osoby závislé na dodávkách elektrické energie nepůjde odpojit

elektroměr

Elektrickou energii by měli být zajištěnou především ti, co ji nejvíce potřebují. Zdravotní rizika a komplikace spojené s dodávkami elektřiny spolu totiž úzce souvisí. Týká se to například skupiny lidí, kteří jsou závislí na hemodialýze nebo potřebují být permanentně připojeni na plicní ventilaci. V takových případech může být přerušení dodávky elektřiny pro nemocné i smrtelné.

Pevná půda pod nohama

Vláda proto schválila nové nařízení, které by mělo ulevit některým rodinám. Dodávky energie budou pro lidi ohrožené na životě zajištěné. V případě, že na zálohy elektřiny rodiny nebudou stačit, dodávky elektřiny pojedou i přesto dál. Přerušení dodávek elektřiny hrozit u těchto lidí nebude. Další situací, která může vést k přerušení dodávek je změna dodavatele. I v takovém případě budou dodávky zajištěné.

elektroměr

Foto: Pixabay

Česko plní závazek

I v době, kdy rozpočet překročí hranice a možnosti splatnosti, bude dodávka těmto zranitelným osobám vždy plně k dispozici. Lidé, kteří jsou závislí na elektřině budou moci žít bez obav. Nové nařízení bylo vypracováno Ministerstvem průmyslu a obchodu a tato novela energetického zákona již nabyla letos platnosti. Česká republika se tak přizpůsobila evropské směrnici.

Elektřina bude díky tomuto systému pro nemocné zcela zaručená. Pro některé lidi znamená jistota dodávek elektřiny život. Stabilní dodávka elektřiny je v jejich životě na prvním místě.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/zarucena-elektrina-i-bez-zaloh-pro-zranitelne-zakazniky/

https://www.finance.cz/550716-osoby-zavisle-na-dodavce-elektriny-zaruka/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.