Společnost Rohlik.cz se chce nadále rozšiřovat v Německu

nakup

Rohlik.cz po skvělém působení na českém trhu cílí společnost na Německo. Na svém radaru má především společnost Bringmeister, kterou zakoupila česká investiční skupina Jakuba Havrlanta Rockaway. Před dvěma lety vstoupila do Mnichova­­ s názvem „Knuspr.de“, kde sídlí také Bringmeister. Nově by však rohlik.cz rozšířil své pole působnosti o Berlín, Postupim, Augsburg či Ingolstad, jelikož zatím působí pouze v Mnichově.

Rohlik.cz

Rohlik.cz patří k největším internetovým obchodům s potravinami v České republice. Firma byla založena 21. května v roce 2014 Tomášem Čuprem, který momentálně vlastní zhruba 76 % podílu. Kromě Rohlik.cz, založil také Slevomat nebo DameJidlo.cz. Největšími konkurenty v tuzemsku je kosik.cz nebo další internetové obchody založené potravinovými řetězci (Tesco, Coop, Albert…). Nakupování přes internetový obchod rohlik.cz je jednoduchý, stačí se zaregistrovat a začněte vybírat potraviny. Před objednáním zvolíte den, popřípadě i čas, a poté už jen čekáte. S prémiovým účtem máte samozřejmě lepší možnosti.

Bringmeister

Společnost Bringmeister působí na německém trhu již od roku 1997. Do roku 2021 původně působil v retailové skupině Edeka, kterou odkoupila právě česká skupina Rockaway. Obrat společnosti na základě veřejně dostupných informací měl pohybovat okolo 100 milionů eur.

Čekání na schválení

I když o celém obchodu už ví veřejnost, tak se stále čeká na schválení německým antimonopolním úřadem. Dokud nebude transakce schválena, nemíní celou situaci komentovat ani jedna z obou zapojených stran.

Německý trh je klíčový

Když firma Rockaway převzala Bringmeister, tak řekla, že považuje německý trh za klíčový. S výhledem tří až pěti let, by chtěli dosáhnout obratu přes jednu miliardu eur. Internetové obchody s potravinami mají obrovskou výhodu, a to v nízké penetraci trhu. Za pár dní se tedy ukáže, zda odkup dostane zelenou, nebo ne.

Zdroj: autor, https://www.e15.cz/byznys/potraviny/berlin-na-dosah-rohlik-chce-od-rockaway-koupit-nemecky-online-supermarket-bringmeister-1399651

Náhledové foto: Pixabay