Společnost Rohlik chystá expanzi i v tuzemsku

Před několika týdny jsme se mohli dočíst, že společnost Rohlik chce prorazit v Německu. Společnost v Německu zatím figuruje v Mnichově, Augsburgu nebo ve Frankfurt nad Mohanem. Tímto jeho mise v Německu nekončí. Společnost hodlá koupit konkurenci Bringmeister, kterou vlastní česká investiční skupina Rockaway. V Německu se potýká s problémy spojenými s nedělním nakupováním, kde jsou obchody ve většině států, až na výjimky, zavřené. Kromě Německa má své sítě i v Maďarsku nebo Rumunsku. Nicméně v tuzemsku patří k nejlepšímu, co může internetový supermarket nabídnout. Konkurenci mu dělá Košík.cz nebo internetové supermarkety obchodních řetězců.

Rozšíření skladů

Supermarket nemyslí pouze na zahraniční, ale také na tuzemskou síť. Momentálně využívá tři sklady v okolí Prahy a jeden v Brně. Ostravsko se tak potýkalo s delší čekací dobou. Tomu by měl být brzy konec, jelikož společnost plánuje postavení nových skladů právě na Ostravsku. Tímto krokem si slibují lepší dostupnost zboží i časové preference pro své zákazníky. Celková investice se má pohybovat okolo 90 milionů korun. Standardní doručovací doba se zkrátí na pouhé tři hodiny. Obchod nabízí také patnáctiminutová doručovací okna nebo expresní dodávky za 60 minut.

Automatizace skladů

Rohlik má v plánu také automatizovat sklady nejen v Česku, ale také v zahraničí. Celková investice by se měla pohybovat okolo miliardy korun. Kousek od Prahy v Chrášťanech otevřel Rohlik robotizované distribuční centrum. Stejně tak hodlá skupina vylepšit své sklady v Mnichově a ve Vídní. Částečně by měl být automatizovaný také plánovaný sklad v Ostravě.

Rozšiřování dostupnosti pro obce je prioritou

Nové distribuční centrumOstravě bude mít devět tisíc metrů čtverečních. Do provozu má být uveden v říjnu. Postupem času chce areál rozšířit o pekárnu. Nejvyšším zájmem Rohliku je, co nejvíce expandovat v tuzemsku, aby byla co nejvyšší dostupnost. Firma rozváží do všech krajských měst a každým měsícem rozšiřuje dostupnost novým obcím. Na jihu Čech je problém, co se týče dopravy. Právě proto zde řeší vše automatizovanými výdejními boxy, kterých je v regionu 12.

Zdroj:https://www.e15.cz/byznys/rohlik-investuje-temer-sto-milionu-do-posileni-na-ostravsku-1410105https://forbes.cz/rohlik-dal-pokryva-cesko-v-ostrave-vybuduje-sklad-za-90-milionu/

Náhledový obrázek: Pixabay