Spasitel Babiš prezidentem? Může být, výhod má hned několik

Babiš

Tak jsme se konečně dočkali další kandidatury na prezidenta. Andrej Babiš se konečně po svém dlouhodobém okruhu karavanem, který rozhodně dle jeho slov nebyl žádnou kampaní, pasoval do role spasitele. Ano, právě tento člověk by nám měl vládnout. Hradní pán se vším všudy. Hlavně se zajímavou minulostí a často až úsměvnou rétorikou. Ať už si o něm myslí kdokoli cokoli, rozhodně se stojí za to podívat na výhody, jež se mu skýtají.

Naprosto bez zábran

Jednoznačně. Finančně je na tomto tento politik s příchutí oligarchy velmi dobře. Za dva a půl měsíce může bez skrupulí utratit za teď už oficiální kampaň 40 milionů korun. Ty jsou ostatně stropem a nejspíše je využije také Petr Pavel či Danuše Nerudová. Ti už ostatně o vyčerpání zmíněné sumy informovali. Počítat je ale třeba s tím, že u Babiše se jistě najdou další dárci a kamarádi z vyšších kruhů.

Všeobecně známý muž

Kdo by neznal Andreje Babiše? U nás asi každý. Některé průzkumy ukazovaly, že jej zná až na 99 % všech obyvatel naší země. Jako premiér se proslavil především tím, že přidal seniorům, z nichž spousta na toto slyší. Voličskou základnu mezi touto skupinou lidí bude mít solidní. Navíc je třeba také poukázat na to, že Babiš hodně lidí také zaměstnává. Ti mohou být také loajální.

Kampaň je rozjetá už dávno

Přesně tak. Mesiáš na kolech už projel celou republiku a všude hlásal, že dobro zvítězí nad zlem a že mu jde hlavně o lidi. Vzpomínám si jen na odvolané ministry, rouškové čachry a otrávenou Bečvu, která se nikdy nevyšetřila. Tady šlo ale také o lidi. Stejně tak jde o lidi v soudu, který momentálně probíhá a jehož je Andrej Babiš hlavním aktérem. Tak jako tak se máme na co těšit a o své budoucnosti rozhodneme sami. Ať už zvítězí kdokoli, při pohledu na nynější hradní garnituru to musí být jednoznačně výhra. Otázkou zůstává, jak bude velká.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volby-kandidat-na-prezidenta-predseda-hnuti-ano-andrej-babis-oznamil-svou-kandidaturu.A221030_155408_domaci_vank

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3539897-babis-chce-kandidovat-na-prezidenta

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sef-ano-a-expremier-andrej-babis-se-rozhodl-ze-bude-kandidov/r~7fc3cc4e588211edbc030cc47ab5f122/

Náhledové foto: Andrej Babiš / Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.