Soukromý investor, který opravdu půjčí

Nacházíte se momentálně v doslova zoufalé finanční situaci? Pokud ano, pak byste měli zvážit možnost získání výhodného úvěru. Možností je velké množství. Klasiku představují půjčky od bankovních domů. Ty se ale vyznačují poměrně velkými zárukami v podobě pravidelného příjmu anebo zástavy nemovitosti. Problém bývá často i v tom, že banky jsou schopny poskytnout půjčku za vcelku dlouhou dobu. Peníze pak již nemusíte potřebovat. U nebankovních společností je nepříjemná výše úrokové sazby. Zajímavé jsou půjčky u soukromých věřitelů.

Charakteristika půjčky u soukromého investora

První velkou výhodou půjčky u soukromého investora je fakt, že může být poskytnuta velmi rychle a bez jakýchkoli průtahů. Jedním z velkých problémů je pouze finanční riziko, které s sebou získání finančních prostředků od investora nese. Někteří soukromí investoři se staví k problematice půjček sice čelem, ale jejich úrokové sazby jsou doslova zabijácké. Pokud ale potřebujete co nejrychleji finanční prostředky před výplatou anebo v jiném svízelném období, pak vám stejně nezbude nic jiného než si půjčit.

Hlavní výhody půjček od soukromých investorů

Jednou z hlavních výhod tohoto typu půjček je především jejich dostupnost. Soukromý investor dokáže půjčit opravdu každému. Peníze mohou získat i současní dlužníci anebo lidé nemající momentálně zaměstnání. Poptávka po takovéto půjčce je také opravdu rychlá. K vyřízení dochází online anebo SMS formou. Tento fakt jasně dokladuje to, že je půjčka vyřízena za pouhých několik málo minut. Administrativa je minimální.

Možná nebezpečí půjček od soukromých investorů

V první řadě je třeba dát si pozor na RPSN. Jestliže je tato míra udávána v tisícovkách procent, pak je vhodné se raději takovéto nabídky rychle vzdát. Mnohdy jsou tyto půjčky nabízeny i na směnku, což také nemusí být optimální záležitost. Záleží pouze na tom, jak vlastně konkrétní směnka vypadá.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.