Soudruh Pavel. Péťa by měl od táty Vašíka dostat výchovnou
Je až neuvěřitelné, jak se někteří politici dokážou na veřejnosti prezentovat. Ministr zahraničí by měl představovat váženou osobu, která zastupuje svrchovanou demokratickou zemi. V našem případě to ale vypadá, že malému dítěti rozdupali bábovičky, a tak se mstít všem ostatním. Projev ministra Petra Macinky k předběžnému opatření ústavního soudu vypadal přesně takto. Chápu emoce, nicméně takto se nemůže chovat ani uražené dítě, jinak dostane od rodiče pohlavek. I když vlastně ani to se dnes nesmí.
Zhrzené řeči potrefené husy
Když se malému dítěti vezme hračka nebo dudlík, většinou neskutečně vyvádí, protože to nechápe. Pokud ale rozhodne ústavní soud a někdo se rozčiluje a dehonestuje ostatní, je to opovržení hodné. Petr Macinka byl očividně nervózní, naštvaný, že pravda není na jeho straně, ač soud ještě ani náhodou pravomocně nerozhodl. Na prezidentovi nenechal nit suchou a navážel se do něj maximálně trapným způsobem, jímž shodil sám sebe.
Návrat ke komunismu? Možná ze strany Macinky
Označení prezidenta za soudruha je neskutečně trapné. Pokud naráží Macinka na prezidentovu minulost, měl by nepochybně vystrčit hlavu z oněch míst, která se týkají premiéra, jenž má minulost stejně tak spjatou s komunismem a s donášením StB. To už ale současný ministr zahraničí nevidí. Vždyť by mu to nepřineslo žádný prospěch. To je přece více než jasné.
A co na to táta Vašík? Péťu ještě pochválí
Bývalý prezident Václav Klaus, kterého jsem si jako prezidenta velmi vážil, už uvažuje zřejmě úplně jinak. Jeho vrchní nosič tašek je totiž v problémech. Zastává se ho jako nejlepšího ministra zahraničí, který tu kdy byl. Fakt, že se sám naváží do ústavního soudu a do jisté míry zpochybňuje jeho rozhodnutí, je jasný. Táta Vašík by si měl ale uklidnit i nezbedného Fildu, který hovořil o tom, že by se Ústavní soud měl zrušit…
Zdroje info: Autor, X
Exprezident Václav Klaus a Petr Macinka: Náhledové foto Ministerstvo zahraničí České republiky
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím. Mimo jiné najdete v mých textech i zajímavé názory a komentáře, které pobaví a třeba i poučí.