exekuce
8.12.2014
Kategorie: Novinky

SOLUS úvěrový registr

Do registru dlužníků SOLUS není vůbec těžké se dostat, naopak dostat se z něj trvá i několik let. Tím, že jste v něm zapsáni, se můžetebohužel rozloučit s některými službami u členských firem, které byste si bez záznamu mohli bez problémů dopřát. A právě proto, že čím dál více lidí má problémy se zápisem v registru dlužníků, reagují na tuto skutečnost nebankovní společnosti, u kterých si můžete sjednat úvěr bez nahlížení do registru. V současnosti je také oblíbeným produktem Hypotéka bez SOLUS.

Registr SOLUS

V České republice existuje více registrů dlužníků. Kromě bankovního registru je nejvíce používaný registr zájmového sdružení SOLUS. Byl založen v roce 1999 dvacítkou společností. Jeho členy jsou mimo bank a úvěrových společností, také leasingové společnosti a mobilní operátoři. Je dostupný online, takže pokud si žádáte o nějakou službu, firma si vás vylustruje během velmi krátké doby. Výmaz z registru SOLUS trvá velmi dlouho. Vaše jméno z něj zmizí až po dlouhých třech letech.

Jak se do registru SOLUS dostat

Do registru SOLUS můžete být zapsáni i tehdy, pokud nezaplatíte třeba jen pouhých 100 Kč, nicméně v takovém případě jste v registru proto, že jste závažně porušili smlouvu. Do SOLUSU se nedostanete tehdy, pokud se s úhradou zpozdíte jen o pár dní, ale můžete se tam ocitnout až po zdržení splátek o více než 30 dnů. Mobilní operátoři, leasingové společnosti i banky nahlašují dlužníky do registru SOLUS po nezaplacení tří splátek. Se zápisem do registru i s tím, že se firma do registru na jeho záznam podívá, musí klient souhlasit. Tato podmínka je součástí smluv firem sdružených v SOLUS. K údajům v SOLUS se nedostane nikdo jiný než členové sdružení SOLUS. Svůj záznam si můžete přečíst i vy. Stačí odeslat žádost o výpis a zaplatit 119 Kč.

Žádost o vymazání údajů z registru SOLUS

Jak již bylo řečeno výše, v registru můžete být zapsáni pouze s vaším souhlasem. Pokud ale takový souhlas registru SOLUS poskytnete, můžete jej také kdykoliv odvolat a zažádat o výmaz z registru SOLUS.Můžete zaslat email a požádat o odstranění vašich údajů. Pokud si ale nejste jisti, jestli jste sdružení poskytli souhlas ke zpracování osobních údajů, přiložte také odvolání tohoto souhlasu.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *