Sjednání půjček po internetu je stále oblíbenější. Zjistěte proč

Půjčky

Rychlá doba si žádá rychlá a jednoduchá řešení. Přes internet můžete nakupovat nejrůznější zboží, vzdělávat se, řídit pracovní schůzky, ale také si sjednávat půjčky. Online půjčka je trendem poslední doby, protože ji vyřídíte bez toho, aniž byste museli osobně na pobočku. Jaké výhody online prostředí nabízí?

O půjčku dnes již nemusíte žádat na pobočce

V současné době lidé potřebují stále více inovací a moderních řešení, která jim usnadní život. Nebaví je trávit čas dojížděním nebo čekáním ve frontách. Proto se řada věcí odehrává online. Ve virtuálním světě totiž nezáleží na tom, zda jdete například na nákup ve dvě hodiny odpoledne nebo o půlnoci. Jednoduše si vyberte, co potřebujete, zaplatíte, a to všechno za pár minut.

Také půjčky se dnes dají bezpečně vyřídit online. Online sjednání je stále populárnější, což ukazuje například trend sjednaných úvěrů u společnosti Home Credit. V roce 2020 si půjčku osobně vyřizovalo 82 % žadatelů. Online půjčka byla v témže roce zajímavá pouze pro 18 % žadatelů. Letošní rok 2022 však ukazuje opak. Celých 86 % úvěrů bylo sjednaných online, zatímco ostatními způsoby si půjčku vyřizovalo jen 14 % žadatelů.

Jaké jsou výhody online půjčky?

Největší výhodou je samozřejmě úspora času. Veškerý proces probíhá online, dokonce i podpis vyřešíte prostřednictvím SMS zprávy. Celá dokumentace je dostupná předem, takže máte čas si ji podrobně prostudovat a seznámit se s ní.

Sjednání půjčky online je bezpochyby komfortnější, ale také diskrétnější. Pro mnoho osob je půjčka citlivou záležitostí, kterou raději vyřizují přes internet než osobně na pobočce, která je plná lidí.

Při pečlivém výběru poskytovatele je sjednání online půjčky bezpečné. Poskytovatel by měl disponovat certifikací ČNB. Jeho webové stránky by měly mít několik bezpečnostních opatření. Jedná se o bezpečnostní certifikát a označení „https“ v adresním řádku. V některých prohlížečích najdete před webovou adresou také ikonku zámku. Dalším znakem důvěryhodné společnosti je transparentní uvedení, jak nakládá s osobními údaji a jak je zpracovává.

Jak si o online půjčku zažádat?

Předností online úvěru je především rychlost a pohodlí. Potřebujete jen stabilní připojení k internetu. Na webové stránce poskytovatele vyplníte formulář, přičemž celá akce bude trvat zhruba 15 minut. K ruce mějte občanský průkaz a druhý doklad, třeba řidičák.

Půjčit si můžete až několik set tisíc. Zejména u nebankovních poskytovatelů si půjčku můžete vzít na cokoliv. Splátky si přizpůsobíte svým možnostem. Obvykle je možné splácet flexibilně. Vždy zaplatíte nejnižší dohodnutou částku, ale pokud budete mít volné finance navíc, můžete zaplatit více a tím si zkrátit dobu splácení.

Náhledové foto: Pexels

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.