Sebevědomý Babiš ve Sněmovně: Buďte rádi, že tady podnikám. Jsme neskonale vděční

Babiš

Neměli bychom říkat, že Andrej Babiš šel do politiky kvůli byznysu. Podle jeho vlastních slov mohl dělat toho oligarchu. Takže se vlastně tedy mohl mít naprosto pohodově a už nikdy nic nedělat. Někteří lidé si řeknou, že by si to asi dokázali představit. Poslední projev expremiéra v Polanecké sněmovně byl skutečně výživný. Ať už je to jakkoli, sebevědomí tomuto pánovi opravdu nechybí. Chlubit se ale vlastními zisky a vlastním přispíváním na charitu je přinejmenším smutné.

Moje firma odvedla do veřejného rozpočtu 52 miliard

Copak se velcí podnikatelé mající charakter chlubí tím, kolik jejich společnosti vydělaly a odvedly peněz do veřejného rozpočtu. Svědomí by jim to zřejmě nedovolilo a jejich čest také ne. Andrej Babiš je v tomto odlišný. Dokáže se chlubit i vlastním peřím. Musí se mít nejspíše neskutečně rád.

Babišova nadace rozdala lidem 700 milionů

Další peří, kterým se Babiše za pultíkem pochlubil. Pamatujete si podnikatele, kteří se chvástají tím, kolik peněz dali na dobrou věc. Já moc ne a ani nechci. Takoví lidé jsou zpravidla sebestřední, arogantní a přispívají jenom proto, že je to moderní a budou vypadat dobře v očích ostatních. To ale není charita, ale spíše obchod s city. Bohužel. Tomáš Baťa, Emil Kolben a další významní podnikatelé by se nikdy těmito věcmi nechlubili, udělali by ze sebe totiž hlupáky.    

Pekarová s Babišem skutečně nemůže soutěžit

Je to tak, invektivy vůči předsedkyni Poslanecké sněmovny byly opravdu velmi ostré. Mimo jiné řekl, že s ním nemůže soutěžit. Ať už je tato politička jakákoli, předsedkyní vlády, která byla Best in covid, nebyla. První mínus. Také se její ministryně nefotografovala na Instagram s pávy za necelé 2 miliony veřejných korun. Taktéž nejspíše nezískala tolik ∂otací a nečelila žalobě. Prostě na Babiše skutečně nemá. Expremiér měl vlastně pravdu.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nejvetsi-sprostarna-babis-ostre-vyjel-na-pekarovou-adamovou-ktera-mu-pripomnela-covidove-zemrele-40448556, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pekarova-adamova-babis-snemovna-hadka_2310271049_mst  

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády České republiky  

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.