S nákupy dárků začali Česi letos dříve

Dárek

Vánoce se nezadržitelně blíží, a i když letos – stejně jako v předchozím roce – budou pravděpodobně silně ovlivněny stále nekončící globální pandemií koronaviru. Ta samozřejmě proměnila i nákupní zvyklosti lidí. Často se skloňoval větší příklon k online nákupům. Ani s těmi to ale není letos tak jednoduché. Češi proto letos začali nakupovat dárky dříve než obvykle.

Vánoční nákupní horečka

Nákupní horečka nabírá na intenzitě vzhledem ke krátícímu se času, který do Vánoc zbývá. Většina Čechů plánuje i letos nakupovat dárky online vzhledem k nekončícím problémům s pandemií. Objednání dárků ze zahraničí je ale limitováno díky problémům v mezinárodní dopravě, která v současné době za svoji standardní výkonností značně pokulhává.

Řada lidí se tak oprávněně obává toho, že doprava dárků pod stromeček může být komplikovaná a místo toho, aby zásilka ležela na Štědrý den pod stromečkem se může snadno stát, že ještě v lednu bude její doručení v nedohlednu. Řada lidí tak letos začala objednávat dárky dříve. Již v polovině listopadu tak plná třetina lidí uváděla, že Vánoce „řeší“ a dárky již nakupuje. To je výrazně více, než tomu bývalo v před-covidovém období.

Dárky

Foto: Pixabay

Black Friday

Mnozí zákazníci sice plánovali nákup svých dárků dopředu, ale ani tak není jistota, že jim dorazí dostatečně brzo a budou na Vánoce. Lidé, kteří objednali dárky již v srpnu mít obavy nemusí, ale ti, u kterých se nákupní horečka probouzí až nyní, v období tzv. Black Friday, kdy je zboží možné zakoupit s pěknou slevou, již mohou mít problém. Týká se to především těch, kteří chtějí využít slevy v zahraničních obchodech.

Damoklův meč lockdownu, který nyní nad Českem visí, je zase motivací pro ty, kteří dávají přednost nákupům v kamenných obchodech k tomu, aby vyrazili na nákupy. Ponechme stranou případné dopady na pandemii a konstatujme, že i díky tomu bude mít letos většina lidí nakoupeno v předstihu.

TIP: Neměli byste ani zapomínat na své zákazníky. Pokud chcete být trochu originální podívejte se na následující odkaz s dárky pro zákazníkydárky pro zákazníky.

Zdroj informací: https://www.novinky.cz/finance/clanek/tretina-cechu-uz-nakupuje-vanocni-darky-40378623

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.