Rodinný rozpočet na jaře: S jakými výdaji je třeba počítat?

Rodinný rozpočet

Zima je už v podstatě u konce a mnohé domácnosti bilancují. Ostatně s novým rokem rozhodně není od věci podívat se podrobně na své výdaje a pokusit se na některých položkách efektivně ušetřit. Že nemáte ponětí, nač se na jaře soustředit a kde by bylo možné najít rezervy? Nevadí! V následujících řádcích vám poradíme. Mimo to také doporučíme i konkrétní finanční produkt, který vám může pomoct v případných finančních nesnázích.

Výdaje za vytápění nemovitosti

Velmi nepříjemným a pro mnohé domácnosti palčivým tématem je vytápění objektu. Právě tady lze jak ušetřit, tak i prodělat obrovské množství peněz. Při pohledu na fakturu za minulý rok byste se měli soustředit především na zdroj vytápění. Je jasné, že starý kotel s minimální účinností bude mít na svědomí obrovskou spotřebu plynu. Když se ke všemu navíc přidá nezateplený plášť vašeho domu, pak se můžete připravit na to, že vám ani rychlá půjčka nemusí stačit. Rozhodně se vyplatí zainventovat do nového kotle, jenž nabízí vysoký výkon a maximální účinnost.

Elektřina a voda

Z dalších výdajů na inkasu je zapotřebí jmenovat elektřinu. Pokud jí vytápíte, pak je jasné, že položka bude vysoká. Snížit spotřebu ovšem lze efektivně při svícení prostřednictvím výměny klasických vláknových žárovek za LED technologii. Počáteční vyšší výdaje do tohoto osvětlení se vám velmi rychle vrátí. Co se týká vody, tady tvoří nejvyšší položku zpravidla její ohřev. I přesto se vyplatí zakoupit na kohoutky šetřiče, umývat nádobí v myčce a některé další kroky.

Jste v mínusu? Nastal čas na půjčku

Už jste si udělali bilanci a zjistili, že nejste v plusu? Pak možná nastal čas na realizaci půjčky. Naším tipem je speciální služba Credit Limit. Tu nabízí společnost Ferratum  Bank. Jedná se o finanční rezervu, která vám pomůže pokrýt vaše výdaje. Sjednává se na neomezené časové období až do výše 35 000 korun.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.