Rizika půjček

Půjčka

Chcete si vzít půjčku? Pak je nyní ten nejlepší čas, protože hypotéky jsou čím dál méně dostupné a tak se to společnosti snaží kompenzovat zvýhodněnými úvěry.  Buďte však obezřetní a nezapomínejte na možná rizika, která jsou s půjčkami spojená.

Modernizace půjček

Konkurenční boj úvěrových firem o zákazníky má pozitivní dopad hlavně na žadatele.  Firmy se totiž snaží půjčování peněz, co nejvíce modernizovat a zefektivňovat.  Před pár lety třeba trvalo vyřízení půjčky i dva až tři dny a dnes vám spoustu společností vyřídí půjčku do několika hodin nebo dokonce minut.  Půjčka se dá také v dnešní době vyřídit i online tedy na dálku.  Oproti minulému roku zaplatíte třeba za stejnou půjčku o 6 % méně a oproti roku 2014 je to dokonce o 12 %.

Pozor na zadlužování

Zmíněný vyšší komfort při vyřizování půjčky může někdy u žadatelů vést k zbytečnému a hlavně nezodpovědnému zadlužování, protože peníze dostanete zkrátka ihned.  Častým problémem je také vytloukání půjčky půjčkou nebo půjčování si peněz na věci, které sice chcete, ale nutně je nepotřebujete.  Pokud budete uzavírat půjčku, abyste splatili dřívější dluhy, snadno se dostanete do začarovaného kruhu, ze kterého se dostává ven jen opravdu těžko.

Ověřte si solidnost firmy

Levnější ceny půjček mají také jedno podstatné negativum.  Rozdíly mezi cenami půjček a solidností, těch co půjčky poskytují, bývají dost často propastné.  U některé firmy můžete sjednat úvěr s úrokem třeba 6 % a u jiných i několikrát vyšší.  Předem se proto informujte, jaká je běžná výše úroků na trhu třeba za pomoci cenových srovnávačů a při výběru firmy se zaměřte na její serióznost.  Podvodnou firmu poznáte například podle webových stránek, které jsou nekvalitně provedené a navíc neuvádí ani žádné kontakty.  Všechny licencované  úvěrové firmy najdete na stránkách České národní banky, kde si solidnost firmy můžete hezky ověřit!

Tereza Hubíková

Peníze jsou důležité. Skoro jako zdraví. Proto vám v této oblasti zkusím poradit.