Půjčka od lichváře na ruku

Žádali jste si o půjčku u bankovní společnosti, ale neuspěli jste? Není divu, protože podmínky k získání půjčky od bankovních institucí jsou velmi přísné. Banky si totiž velmi důkladně zjišťují vaši platební schopnost. U nebankovních společností nejsou podmínky tak přísné, ale i zde vám žádost o půjčku může být zamítnuta. A tak vám nezbývá nic jiného, pokud tedy potřebujete peníze okamžitě, půjčit si od lichváře.

Co je lichva

O lichvu jde v případě, že soukromý investor, se kterým uzavíráte smlouvu, zneužije vaší finanční tísně, nezkušenosti či rozrušení. Lichvářská půjčka je také taková, kdy ručení za sjednanou půjčku je v hrubém nepoměru k půjčené částce. Lichvářské jsou i úroky, které jsou nepřiměřeně vysoké. Zda se jedná o lichvu, to posoudí až příslušný soud. Žádná norma toho, co je a není přiměřené, neexistuje, ale vycházet můžete z úroků půjček u tuzemských bank.

Půjčka od lichváře

Půjčka od lichváře je půjčka od soukromé osoby, která vám půjčí finance ze svých volných prostředků. Taková půjčka však s sebou nese i svá úskalí. Může se vám zdát, že je pro vás výhodná, ale opak je pravdou. Velkou nevýhodou kromě vysokého úroku jsou nepřiměřené poplatky a také délka splácení, která je ve většině případů velmi krátká. Zpravidla budete muset podepsat směnku, nebo dokonce zastavit váš majetek. Lichváři se tak pojišťují, aby o své půjčené peníze nepřišli.

Půjčka od lichváře na ruku

Většině lichvářů je jasné, že na peníze opravdu spěcháte a potřebujete je mít co nejdříve, abyste mohli zaplatit všechny pohledávky. Není pro ně absolutně žádný problém půjčit vám peníze ještě tentýž den, kdy o ně zažádáte, a to na ruku. Lichváře si jednoduše vyhledáte na inzertním webu, kde je jich opravdu velké množství, a sjednáte si s nimi osobní schůzku. Pokud vás tedy neodradily nevýhody půjček od lichvářů a věříte, že jste schopni půjčku splácet, klidně si půjčte. My však půjčky od lichváře v žádném případě nedoporučujeme. Z našeho pohledu se jedná o nejnebezpečnější půjčku, která není ani výhodná.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.