Pronájem nemovitosti koupené na hypotéku se už moc nevyplatí

Hypotéky

Doby, kdy si člověk mohl koupit nemovitost na hypotéku a následně ji pronajímat, jsou již minulostí. Není se čemu divit, jelikož RPSN u hypoték se zvyšuje doslova raketovým tempem. Počítat je také třeba s tím, že se značně zvýšily samotné ceny různých nemovitostí. Investiční byty k pronájmu tak člověk nedokáže utáhnout a na samotném najmu nevydělá dostatečné množství peněz. Pokud ale hodláte pouze ukládat peníze takzvaně do cihel, klidně můžete. Nemovitosti půjdou z hlediska ceny ještě nahoru.

Aukce mezi zájemci o nemovitost

I tato skutečnost je poměrně zajímavá. Dlouhodobé půjčkypůjčky jdou nahoru také, nicméně i přesto se pořádají aukce mezi zájemci o nákup nemovitostí. Nejprve přichází hromadná prohlídka a následně ona zmiňovaná aukce. Dokonce se věci mají i tak, že někteří z agentů mají tak vysokou provizi, do jaké míry se vyšplhá samotná aukční cena. Situace se týká nejen komerčních a klasických nemovitostí k bydlení, ale také chat a chalup. V Praze se mnohdy na inzerát přihlásí naráz i 100 a více osob.

Investice na pronájem už tak nefunguje

Zájemci si totiž musí uvědomit, že zisk jim bude plynout pouze z levně nabyté nemovitosti a také následném výhodném pronájmu. Jestliže se zrealizuje ne příliš výhodná půjčkapůjčka, pořídí drahá nemovitost a poté pronajímá za menší cenu, stoprocentně se k nějakému solidnímu zisku nemůže nikdo dopracovat.

Developeři nenabídnou ani pevné ceny

Kalkulačka úvěruKalkulačka úvěru ukazuje, jak se půjčky poměrně často mění. Situace u developerů je podobná. Neumí nabídnout ani stabilní cenu nemovitosti. Přesnější plánování nákupu, stavby a podobných činností je tak mnohem složitější a mnohdy i nemožné. nové významnější projekty se odkládají až do doby, kdy bude situace poněkud stabilnější. I proto chybí třeba byty pro bydlení, na jejich nákup mohou zájemci využít třeba rychlé půjčkyrychlé půjčky . A kdy se situace zlepší? Těžko říct, experti predikují, že vše může trvat i několik let.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/finance/hypoteky-a-pujcky/byt-dum-pronajem-nemovitost-hypoteka-vynos-rizika-zisk-finance.A211001_080247_pujcky_sov

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.