Proč mluvil Babiš ve Sněmovně 6 hodin? Aby zabránil zvyšování daní

Andrej Babiš

Monolog Andreje Babiše z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se nejspíše stane legendou. Jasně, nepřekonal Tomia Okamuru, který dokázal svá moudra sdělovat o hodinu déle, nicméně snažil se. O co? Podle jeho slov o to, aby zabránil zvyšování daní. Zvláštní, že se v jeho sáhodlouhé promluvě objevila i mnohá jiná témata, která se zvyšováním daní neměla společného vůbec nic. Přesto je toto tvrzení patrné nejen v podcastu Frekvence jedna.

Zneužití politické moci proti firmě Andreje Babiše

V první řadě obvinil bývalý premiér toho současného, že je původcem blbé nálady ve společnosti. Ono, když zuří válka na Ukrajině a rojí se spousta dalších problémů včetně inflace a drahého sortimentu, lidem jednoduše moc do smíchu není. Ostatně v době covidu, kdy se rozhazovaly neskutečné peníze za vakcíny a nefunkční polní nemocnici, zrovna o moc lepší nálada panovat také nemohla. Vše směřuje proti firmě Andreje Babiše, o které v minulosti neustále tvrdil, že vlastně není jeho. Tak čí vlastně je?

Nula a parazit se také týkají daní?

Spojitost hledám jen velmi složitě a přiznám se, že se mi to nějak nedaří. Předseda ANO takto otituloval ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN). Jak může někdo někoho takto osočit, aniž by ho pořádně znal. Často si to nedovolí ani šéfové firem ke svým podřízeným. Může to učinit pouze člověk, který si druhé osoby neváží a pohrdá jí. Tento ministr se ohradil proti používání titulu nová totalita, kterým označil současnou dobu právě Andrej Babiš ve svém vystoupení. O nové totalitě přitom nyní nemůže být řeč. Ve skutečné totalitě by přece takto nebylo možné vládu kritizovat!

Pláč zhrzeného muže?

Možná. Možná ale také příprava na další volby, v nichž má hnutí ANO velmi solidní preference. Neustálým stěžováním si ale Andrej Babiše nejspíše nepomůže. Obviňování veřejnoprávních médií také nepředstavuje ideální cestu. A prezentace na sociálních sítcích. Nejspíše vyretušované fotky Aleny Schillerové a Karla Havlíčka toho také moc nevyřeší a zvýšení daní také nezabrání.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-se-rozciluje-ve-snemovne-nadava-do-nul-parazitu-a-mluv/r~233f1c1a4cc611ee8b4e0cc47ab5f122/, https://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/press-klub/andrej-babis-mluvil-jsem-abych-zabranil-vyssim-danim.shtml,  

Andrej Babiš: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Andrej_Babiš_2017_(1).jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.