Bělorusko

Případ pana Vladimíra: Až bizarní postoj k Bělorusku

Nedávné přijetí zástupkyně běloruské opozice Tichanovské u prezidenta republiky i premiéra bylo jasným krokem k prokázání postoje, který česká republika zaujímá. Proslunění fotografie a spousta dalších informací. Přesto je třeba poukázat na fakt, že věci nejsou určitě černobílé a ne vždy se všichni chovají tak, jak to na první pohled možná vypadá. Mluví pro to třeba i absurdita týkající se (ne)udělování azylu pro uprchlé a pronásledované čínské křesťany. My se ale podíváme na příběh pana Vladimíra, který zveřejnil DeníkN.

Dlouhá léta prodlužování ochrany

Je to už dlouhých 15 let, co Bělorus Vladimír uprchl ze své vlasti k nám. Tehdy tiskl letáky, jež byly protirežimní a kritizovaly prezidenta Lukašenka. Měl prostě strach, protož se o něj začala enormně zajímat běloruská policie. Úřady u nás dokázaly Vladimíra ochránit. Samotnou ochranu mu podepisovaly každý rok. Nyní už se tak dít nebude? Proč? Důvody jsou více než absurdní.

Situace v Bělorusku se zlepšila

Možná tak z pohledu Alexandra Lukašenka. České úřady konstatovaly, že lepší je a že už Vladimír ochranu nepotřebuje. Tak zřejmě se nám jen všechno zdá. Vraždy, mučení a zatýkání představují jakousi chiméru, nebo jak to je? Masivní demonstrace proti režimu se nekonají? A zatčení Prataseviče? Až neskutečné a bezprecedentní.

Ministerstvo z jiné planety

Tak nějak. Úřad sice tvrdí, že situace v Bělorusku se sice není srovnatelná se standardy demokratických zemí, nicméně i tak Vladimírovi ochranu neprodlouží. Kam jsme se to dostali?

Zdroj info: https://denikn.cz/641374/tiskl-letaky-proti-lukasenkovi-zije-v-cesku-v-belorusku-vam-nic-nehrozi-muzete-se-vratit-tvrdi-vnitro/?cst=482d2b0ac12d59e1b0f91e618e154c9ee90f6867&fbclid=IwAR070junFpCE8H-2cBOY7vk5QmNfNB3XfyLwf_Ez7At9ywOybNVSNFnvTUU

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

2 komentáře

  1. Milan Orkáč Odpovědět

    Země, ve které chce nabídnout prezident občanům vlastnictví zbraní formou zákona za účelem obrany své vlastní a své vlasti, že není demokracie?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *