Zaměstnávání lidí

Přetěžování zaměstnanců: Cesta do pekel pro každého šéfa

Jaká je aktuální situace na trhu práce? Hovoří vcelku jednoznačně! Zaměstnanost je v mnohých regionech minimální. I tento ukazatel hovoří o faktu, že by si zaměstnavatel měl svých zaměstnanců vážit. Ano, čtete správně, vážit. Ne jim podlézat a podstrojovat! Rozhodně by se šéf měl aktivně o své zaměstnance zajímat. Z jeho strany se bude jednat o jakési preventivní opatření, jež povede k tomu, že si jej budou jeho zaměstnanci vážit. Možná jen na oko, ale budou. Syndrom vyhoření nikdy nespí a nikdy nevíte, kdy sedne i na zaměstnance. Lehké zvýšení tlaku před Vánocemi a je vymalováno… Co by měl tedy zaměstnavatel dělat?

Rychlé jednání jako základ

Expresní jednání je velmi důležité. Potřebuje váš zaměstnanec dovolenou? Výborně, pro vás nic optimálního. Přesto mu ji rychle povolte, nebo zamítněte. Výroba nestíhá? Dokážete rychle sehnat brigádníka? I tato drobnost může v daných momentech rozhodovat a přinést vám potřebné plusové body.

Odměna? Ano, ale rychlá a zavčas udělená

Každý chce víc! Přesto ale výplata pravidelně zasílaná na účet zaměstnance představuje jakousi malou jistotu. Podpora, pochvala, uznání. To jsou slova, se kterými by si měl správný šéf tykat. Nezapomeňte přitom ani na benefity. Taková permice do fitka, poukaz na pivo z regionálního pivovaru? Ha, to je pro chlapy výhra. Pro ženy samozřejmě wellness, kosmetika atd.

Skvělé vztahy dělají kolektiv

Společné pracovní obědy snídaně. Proč ne, pokud to jde? Zavést lze i jiné aktivity, při kterých se setkávají nadřízení a podřízení. Na firemním večírku nemusí být šéf nejvíce pod obraz, ale může pobavit a ukázat, že je taky člověk.

Přetížení není na místě nikdy

Víte, jaké to je, když toho všeho máte dost? Jistě, vy se hecnete, protože je firma vaše. I nejlepší zaměstnanec bude mít někde v hlavě to, že za firmu kopat nutně nemusí! Pokud nestíháte, je mnohem jednodušší najmout brigádníky, případně najít ještě jednu či více osob na dobu určitou.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

16 komentářů

 1. Jarek Odpovědět

  Tohle ví každý zaměstnanec. Bohužel vedení to dělá úplně opačně, neustále se zvyšují normy, zaměstnanci se nabírají až když ti stávající začnou pro nesplnitelnost úkolů odcházet za lepším a když příjde krize a sníží se odbyt třeba o 30% tak se vyhodí pro jistotu rovnou 50% zaměstnanců a jejich práce se hodí na chudáky, kteří tam zůstali.

  1. Ivana Odpovědět

   Vy píšete o České poště :-)? Tam odchází hromadně „srdcaři“ po 20i letech a více už pět let a s nikým z nadřízených to ani NEHNE! Proč taky…oni mají své velké prachy jisté a ty jim vždycky nějaké pošťácké trubky v provozu vydělají.
   Ale ten článek je hezký. Taková pěkná pohádka, pro pracující, na dobrou noc.

   1. marta Odpovědět

    Dobrý den, po 21 letech u České pošty jsem dala výpověd , vedoucí po 28 letech a kolegyně po 15 letech. Během 2 měsíců jsme odešli a nikoho to nezajímá. Nikdo se ani nezeptal proč. V tom podniku si neváží člověka .

    1. Tomáš Odpovědět

     Naprosto Vám rozumím. Po pěti letech, strávených
     nočními směnami v poštovním skladu, jsem odešel.
     Kvůli přetížení a nervovému zhroucení,

    2. Ivana Odpovědět

     Mám to stejně. Po 22iletech na Přepravě a nočních směnách jsem šla taky jinam…ale bylo to z bláta do louže, i když za více peněz. Tak mě kolegyně z jiné pošty ukecala, ať se vrátím. Takže jsem teď na jiném pracovišti, za lepší peníze cca o tisícovku (jako nově nastoupivší) a platí i přesčasy. A i tak odtud lidi odchází, netušíc, že zrovna tahle pobočka je jedna z těch na zaměstnace „hodnějších“. Pochválí za odvedenou práci a ocení ty, kteří makaj. Ale práce je tam fakt dost, Vánoce celý rok. To z těch letitých zkušeností poznám…

  2. pidalin Odpovědět

   Bohužel je to tak, čim důležitější a kvalifikovanější pozici máte, tim hůř se k vám chovaj, jako kdyby si vubec neuvědomovali že když skončíte tak to firma dost citelně pocítí a to dost negativně v dnešní době kdy na některý pozice lidi prostě nejdou sehnat. Podle mě je to všechno o nekomeptentnosti a nevzdělanosti těch šéfů a majitelů. Náš majitel ani neví jakou kvalifikaci kdo musí mít a CNCčkáři podle něj jenom mačkaj čudlíky, to je potom těžký si uvědomovat že by si měl zaměstnanců výžit když si myslí že nás všechny můžou nahradit Rumuni. Je to chyba toho že ty majitelé přišli k majetku ale nevěděj nic o podnikání a nemaj vzdělání a nikdy ve skutečnosti nepracovali, jenom to byli vexláci za bolševika.

 2. Martin Odpovědět

  Pracuji v autoopravárenství 25 let a jako zaměstnanec jsem pochopil jedno,pracuj zodpovědně a nedělej pro vola.Pokud vám na zaměstnavateli něco vadí nečekejte,že se změní a pokud se změní,pak nebuďte naivní,změna je jen dočasná,třeba právě proto,že nejsou lidi.Dělejte svou práci dobře a pro lidi ,kteří si vás protu vámi odvedenou snahu váží.Výsledek příjde sám.

  1. Tomáš Odpovědět

   V tomto směru si vždy připomenu slova baviče
   Petra Novotného: „Nic není problém! A když je
   někdo VŮL, tak s ním nepracujte!“

 3. fucky Odpovědět

  Štěpán spadl z višně? 99% zaměstnavatelů v Čechách jsou vyčůránci, kterým na zaměstnancích vůbec nezáleží. Dřou je z kůže, dokud nepadnou nebo neodejdou. A i když mají zaměstnanců málo, ani je nenapadne, aby dali slušný peníz. Sami by měli málo. Každý, kdo má v pohraničí kousek mozku v hlavě a zdravé ruce, jezdí pracovat do Německa. Howgh

 4. lexx Odpovědět

  všechny mediální kecy o „historicky nejnižší nezaměstnanosti“ jsou mizerné váhy, opak je pravdou…
  práce ? ovšemže je ! v montovně žlutých parchantů na 3 směny za minimálku mzdu, nelíbí se vám ?! adios amigos další jouda prosím

 5. franta flinta Odpovědět

  Větší kravinu jsem ještě nečetl !!! Šééé, aby pracoval ???? Šéf nikdy nepracuje!! Na toho pracujou ty pod ním a on dělá ono rozhodnutí kdo pracuje a kdo ne!!!

  1. pidalin Odpovědět

   Majitel by firmě nejvíc prospěl kdyby v ní vubec nebyl a jenom se někde válel na pláži, pak by to fungovalo mnohem líp. Ale on si vždycky myslí že všemu rozumí a všichni jsou blbci a tak firma nefunguje.

 6. jirka Odpovědět

  to samé ve firmě hopi ,lidi a čím dál více se už několik let většině lidí ani nedá říct lidi,protože to jsou snad pralidi zkřížený se svičenými opicemi a bůhví čím z dálného východu (ukrajinci byli drazí,většinu už vyhodili – stejně to byli těžká nefachčenka)…..ale co chcí říct lidi vím že jste naštvaní na své zaměstnavetele ale buďte rádi že máte práci,protože už ve svém okolí sleduji nastupující krizi,příklad : v Mohelnici firma Siemens a Hella po novém roce propustí asi 1000–1500 lidí,dělám v potravinářství a jsem rád protože lidi budou jíst pořád a už sleduju necelý rok i ve svém oboru jistý zlehka pomalý sestup směrem dolů ikdyž to v obchodech vypadá že si lidi dělají zásoby na světovou válku ale to vypadá u pokladen že bude válka každý den když vidím ty hory žrádla a krámů který vlastně doopravdy nepotřebují

  1. pidalin Odpovědět

   Já dělam ve výrobě a žádná krize tady nikdy nebyla, vyrábí se furt víc a víc a lidi nejsou, nejhorší na tom je že majitel a jeho podržtaškové nemaj snahu to řešit, jenom neustále přehazujou původní zaměstnance sem tam a přitom dál navyšujou výrobu a myslej si že se lidi do tý práce asi přestěhujou nebo co, ta situace s tim mamonem podnikatelů nemá řešení, musej prostě začít odmítat zakázky, jiný řešení neexistuje, ale jde jim to říct? Zkoušeli jsme to všichni a je to jako mluvit do dubu, prostě víc, víc a víc a vyrobte si to jak chcete, třeba dělejte 14 hodin denně i v neděli, takhle to dneska funguje. Už aby konečně zas ňáká krize fakt přišla aby byl větší výběr lidí co nemaj práci. Ale náš majitel to všechno tlačí k tomu že nás všechny nahraděj Rumuni, ale to fakt nebude nikdy fungovat, nehledě na to že jsou tu většinou tak na rok a po vánocích už nepřijedou zpátky a když už některej z nich neni retard tak jede dělat do Německa kvůli tomu jak tady s nim jednaj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *